26. august 1997 kell 22:00

Eesti Kindlustus alustab edasikindlustajana

Eesti Varakindlustuse ASi juhatuse esimees River Tomera ütles, et esialgu hakkab Eesti Kindlustus müüma edasikindlustust üksikutele kindlustuslepingutele. Tomera sõnul taotleb Eesti Kindlustus veel sel aastal ka nn obligatoorse edasikindlustuse litsentsi, mis lubab pakkuda väiksematele seltsidele edasikindlustust tervete kindlustusliikide kaupa.

«Kaaskindlustuse lepinguid teevad kindlustusseltsid pidevalt, samas on edasikindlustust märksa lihtsam vormistada,» märkis Tomera. «Kui kaaskindlustuse puhul võtab mitu seltsi kliendi ees vastutuse ja lepingu sõlmimiseks peavad nad kõik omavahel lepingu sõlmima, siis edasikindlustuse puhul vastutab kliendi ees üks selts, kes arveldab juba ise oma edasikindlustajaga.»

Tomera sõnul on Eestis kindlustusseltse, mis kulutavad suurema osa kogutud preemiatest edasikindlustusele. «Kahtlemata on neil mugav osta edasikindlustust Eestist, kuna siin saame kohe objekti üle vaadata ja lepingu kas või paari tunniga alla kirjutada,» selgitas Tomera.

Nordika Kindlustuse ASi juhatuse liige Jaanus Reisner nentis, et Eesti kindlustusfirmad on hakanud üha enam jagunema kindlustusseltsideks, mis võtavad riske ja teenivad kasumit, ja kindlustusmaakleriteks, mis elavad komisjonitasudest.

Reisneri sõnul on Eesti-sisene edasikindlustuse nõudlus veel üpris väike, kuna pisemad seltsid kardavad klientide kaotamise hirmus teisi Eesti firmasid oma kliendiandmete juurde lasta. «Siiski on seltside vahel juba jutuks olnud, et edaspidi võiks senisest rohkem edasikindlustusraha Eestisse jätta,» märkis Reisner.\

Hetkel kuum