4. september 1997 kell 22:00

Saksa valitsus müüb Lufthansa maha

Praegu on riigi käes 37,45% Lufthansa aktsiatest.

«Me oleme kasvavaks konkurentsiks igati valmis,» ütles Lufthansa tegevdirektor Jürgen Weber. Ta nimetas väga oluliseks Lufthansa liitu SASi, Air Canada jt-ga, mis annab firmale tänavu lisatulu 2,8 miljardit krooni. Samuti jätkatakse tõsist kokkuhoiuprogrammi, mis aitab suurendada rentaablust.

Lufthansa aktsiate müük algab 29. septembril ja nende märkimine kestab 10. oktoobrini. Arvestades seda, et Frankfurdi börs on praegu närviline, võib Lufthansa aktsia hind tugevalt kõikuda, enne kui 11. ja 12. oktoobril selgub lõplik müügihind. 13. oktoobril algab nende müük. Kolmapäevase kursi järgi kujuneks müügihinnaks 40 miljardit Eesti krooni. See summa on 24 miljardi krooni võrra suurem, kui on firma raamatupidamisväärtus. Ülejääk läheb Saksa riigikassasse, sellest tänavu vähemalt 8 miljardit, ning aitab vähendada riigieelarve puudujääki enne rahaliitu (EMU) kvalifitseerumist.

Et ergutada väikeinvestoreid, ütles rahandusminister Theo Waigel, et neile tehakse hinnaalandust ja soodustusi, kui nad esitavad oma ostutaotlused õigel ajal.

Kuna oli ammu teada, et Lufthansa aktsiaid sügisel müüki lähevad, ei mõjutanud värske müügiteade eriti Lufthansa aktsia kurssi, mis eile tõusis.

Lufthansa aktsiamüük on suurim Saksa emissioon pärast eelmise aasta sügist, kui müüki läks osa Deutsche Telekomi aktsiatest. Müüki korraldab 12 Saksa ja 11 rahvusvahelisest pangast koosnev konsortsium. DI-FT

Hetkel kuum