11. september 1997 kell 22:00

Phare otsib Eestile kooliarvutite müüjat

Phare projekti alusel varustatakse infotehnoloogiaga 20 Eesti õppeasutust, kes saavad keskmiselt 400 000 krooni eest tehnikat ja tarkvara kooli kohta. Phare pilootkoolide projekt on sarnane Eesti Tiigrihüppe projektiga.

Phare projekti juht Eestis Tõnis Eelmaa ütles, et koolid saavad selle projekti raames peamiselt arvuteid, printereid ja eri tüüpi projektoreid. «Arvutivõrguseadmete ja muude väiksemate asjade muretsemiseks on meil plaanis korraldada oktoobris Eesti-sisene konkurss,» lisas Eelmaa.

«See on küll üleeuroopaline konkurss, kuid on arvata, et selle võidavad Eesti firmad, kellel on väiksemad transpordikulud,» rääkis Eelmaa Phare projektist. Ta lisas, et kui tuleb kinnitus hankekonkursi alguse kohta, saadab Phare programmi Eesti juhatus sellekohase teate ka suurematele Eesti arvutifirmadele: Microlinkile, Astrodatale, Pennule ja veel mõnele.

Üleeuroopalise konkursi tähtaeg on 20. oktoober. Koolidesse peaksid arvutid jõudma novembris.

Lähemal ajal toimub ka Tiigrihüppe projekti infotehnoloogia teine konkurss, mis on mõeldud peamiselt võrgutehnoloogia ja lisaseadmete hankimiseks. Tiigrihüppe projekti infotehnoloogia töörühma juhi Erkki Leego sõnul ilmub konkursikuulutus 22. septembril riigihangete bro?üüris.

Leego ütles, et konkursi tingimused määrati kindlaks konsultatsioonide käigus Eesti kolme suurema arvutifirmaga. «Neil on olemas kogemus koolihangetega ja nendega on meil tihedam side,» põhjendas Leego.

Ta lisas, et konkursist saavad osa võtta ka kõik teised arvutifirmad. Tiigrihüppe teise infotehnoloogiahanke maht on 7 miljonit krooni.

«Meie programm hakkab tegelema ka õpitarkvara poolega, konkurss tuleb selle aasta lõpus,» rääkis Phare projekti juht Tõnis Eelmaa.

Tiigrihüppe õpitarkvara töörühma juht Rein Prank ütles, et nende töörühm alles konsulteerib sihtasutusega konkursi korraldamise üle. «Isiklikult arvan, et teist konkurssi pole mõtet korraldada,» lausus ta. «Pigem valime vajalikud õpitarkvara paketid välja. Eestis on nende tarnijaid vaid paar tükki.»

Seni on Tiigrihüppe projektile sobivat õpitarkvara pakkunud Prangi sõnul ainult firmad Krisostomus, CD-Center ja Kaliptus.

Hetkel kuum