14. september 1997 kell 22:00

Ülelendusid tahab kindlustada kaheksa firmat

Are Piel ütles, et ta ei saa kommenteerida, millised kindlustusseltsid pakkumuse esitasid, kuid ta kinnitas, et nende seas oli ka Eesti omasid.

Äripäeva andmetel esitas ühe pakkumuse ülelendude kindlustamiseks AS Nordika Kindlustus.

Pakkumuse esitas ka maailmas tuntud kindlustusfirmade vahendamisega tegelev maaklerfirma Lownders Lambert Group oma Eesti esinduse kaudu. Ülejäänud pakkumustes on esindatud nii ainult väliskapital kui ka Eesti ja välisfirma koos.

Are Piel väitis, et kuna Eesti kindlustusseltsidel pole palju raha, on kohalike firmade osa ühispakkumustes vaid väliskapitali vahendamine.

Lennuliiklusteeninduse keskus tahab kindlustusmaakleri leidmiseks korraldatud konkursile laekunud pakkumustest parima välja valida kahe kuu jooksul. Väljavalitud firma(de)ga alustatakse läbirääkimisi Eesti lennujuhtimisega kaasnevate riskide kindlustamiseks.

Kindlustuslepingu sõlmimine lennujuhtimisega seotud riskide maandamiseks on hädavajalik, sest kui Eesti õhuruumis põrkaksid kokku kaks suurt reisilennukit, peaks riik muidu ise kahjutasuna maksma 2,5--3,5 mld krooni, ütles Are Piel. Eesti kohal on varem paar sellist ohuvõimalust tekkinud.

Esialgsete arvutuste kohaselt peaks vastutuskindlustus Eestile maksma minema 2,5 mln krooni aastas, lisas Piel.

Maailmas on levinud kaks lennujuhtimisega kaasnevate riskide maandamise viisi, seletas Piel. Rikkamad riigid on selleks puhuks loonud reservfondi, millest kaetakse tekkiv kahju. Riigid, kel pole selle jaoks piisavalt vahendeid, ostavad kindlustuslepingud Londoni Aviation Marketilt, mille moodustavad seal tegutsevad kindlustusseltsid, rääkis Piel.

Lennuliiklusteeninduse keskuse peaspetsialist Tanel Rautits ütles, et otsuse tegemisel parima pakkumuse väljaselgitamiseks saab määravaks raha ja teised pakkumuses kirja pandud tingimused.

Lennuliiklusteeninduse keskus oleks huvitatud võimalikult pikaajalisest kindlustuslepingust, lisas Rautits.

Hetkel kuum