15. september 1997 kell 22:00

Lühiuudiseid välismaalt

Rootsi ei seo lähiajal krooni Euroopa Liidu valuutakursimehhanismiga (ERM), ütles Rootsi Riksbankeni president Urban Bäckström.

Bäckström ütles, et üldine toetus ERMiga liitumisele on Rootsi ühiskonnas praegu väga väike. Euroopa Liidu 15 liikmesriigist ei kuulu ERMi veel Suurbritannia ja Kreeka. REUTER-BNS

Soome lennufirma Finnair ning Prantsuse lennufirma Air France alustavad talvehooaja alguses koostööd Helsingi--Pariisi liinil, teatas Finnair.

26. oktoobril jõustuva lepingu kohaselt hakkavad mõlemad firmad broneerima kohti teineteise lendudele.

Finnairil on Helsingi--Pariisi liinil kaks ning Air France'il üks lend päevas. BNS

Liisinguturu kiire areng suurendab oluliselt masinate ja seadmete läbimüüki Balti riikides, prognoosivad Soome masinatööstuseksperdid.

Kuigi seadmete ja masinate ostmine liisingulepingute alusel on nii Eestis kui Lätis olnud võimalik lühikest aega, on selle mõju Soome tööstusele juba selgelt märgatav.

Balti kiirelt kasvava turu pärast konkureerivad soomlaste kõrval ka rootslased, kesk-eurooplased ja jaapanlased. STT-BNS

Neste kavatseb loobuda osalusest naftaplastmasse tootvas kontsernis Borealis. Neste müüb nii Abu Dhabis tegutsevale firmale IPIC kui ka Austria firmale ÖMV 25 protsenti Borealise aktsiatest. 50 protsenti Borealise aktsiapakist jääb Norra Statoilile. Neste müüdavate aktsiate hind on pisut alla nelja miljardi Soome marga.

Tehinguga koos avalikustati, et ÖMV polümeere tootev tütarfirma PCD läheb Borealise koosseisu aastavahetusel. STT-ETA

Hiina alandab imporditariife praeguselt 23 protsendilt 17-le, et kiirendada ühinemist maailma kaubandusorganisatsiooniga (WTO). Sisseveotariifid vähenevad oktoobris.

Hiina alandas viimati sisseveotariife aprillis, mil need langesid 35 protsendilt 23-le.

President Jiang Zemin lubas möödunud aasta novembris, et sajandivahetuseks langevad Hiina sisseveotariifid 15 protsendini. REUTER-BNS

Hetkel kuum