21. september 1997 kell 22:00

Pärnu majandusühistul 18,4 mln kr võlgu

Viira lisas, et kohtuistungi aega pole veel määratud. Ta ei välistanud samas, et kohtu koormatuse tõttu võib istung edasi lükkuda.

Viira täpsustas, et majandusühistu suurimad võlausaldajad on 4,5 miljoni krooniga AS ETK Hulgi ning 1,8 miljoni krooniga Eesti Hoiupank. «Summad võivad viiviste tõttu suureneda,» märkis Viira.

Viira sõnul on majandusühistul vara 22,8 miljoni krooni eest, majandusühistu varade hulka kuulub ka suhteliselt suur kogus maakonnas asuvaid ETK kauplusi. Viira lisas, et ühistu varad on praegu arestitud.

Pärnu majandusühistu on ETK majandussüsteemi üks osa, kes tunnistas oma maksejõuetust 1997. aasta juulis pärast kahe kaupluse müüki. «Praegu kaalume läbi eri stsenaariume ja seejärel anname enda poolt hinnangu, kas oleme agressiivsed raha sissenõudjad, kas me ajatame võlad või näeme veel mingisuguseid koostöö võimalusi,» lausus ETK juhatuse liige Danel Tuusis.

Pärnu majandusühistu maksejõuetuse probleemid tekkisid pärast seda, kui ühistu endine juhatuse liige Jüri Pärg müüs ja rentis neli ühistule kuuluvat kauplust OÜ-le Neissel, mille osanik ta ise on.

Hetkel kuum