22. september 1997 kell 22:00

Maapanga nõukogu jättis juhatuse esimehe ametisse

Maapanga juhatuse esinaine Malle Eenmaa ütles, et enne istungit oli juttu, et juhatuse esimees Kalev Raidjõe võib esineda avaldusega tagasiastumise kohta. Kuna sellekohast avaldust ei tulnud, siis nõukogu seda teemat ei arutanud, lisas Eenmaa.

Eenmaa ütles, et Raidjõe tagasiastumise küsimust pole nõukogus arutatud ka varem.

Kalev Raidjõe on lisaks Maapanga juhatusele ametis ka Hüvitusfondi juhatuses. Hüvitusfondi seaduse järgi ei tohi ta Maapangas töötada, kuna Hüvitusfond omab Maapangast alla 5 protsendi.

Malle Eenmaa sõnul kuulas Maapanga nõukogu eile juhatuse ülevaadet väärtpaberite aruandlusest. Eenmaa ütles, et Maapanga väärtpaberitealast aruandlust aktsepteerivad nii Eesti Pank kui ka audiitorid.

Maapanga nõukogu otsustas müüa kõik need sidusettevõtted, mis pole seotud pangandustegevusega. Selline ettevõte on näiteks raadio Kadi.

Nõukogu kinnitas panga 8 kuu majandustulemused. Selle aja jooksul kasvas panga varade maht 1,6 miljardi kroonini ja kasum 18,7 miljoni kroonini. Septembri kasumiprognoosiks kinnitas nõukogu 2 miljonit krooni. Maapanga aasta kasumiprognoos on 25 miljonit krooni.

Eenmaa ütles, et Maapank kasumiprognoosi ei suurenda. Selle asemel suurendab pank reserve ja teostab rohkem provisjone võimalike kahjude katteks.

Panga nõukogu kinnitas uue juhatuse liikmete töötasustamise korra. Selle järgi saavad juhatuse liikmed boonustasusid juhul, kui pank toodab üleplaanilist kasumit.

Hetkel kuum