24. september 1997 kell 22:00

Hansa Investeeringut huvitab Silmeti optsioon

Investeerimisfirma Hansa Investeeringud uurib võimalusi osaleda ASi Silmet aktsiate märkimisõiguse müügil, kinnitas investeerimisfirma asedirektor Viktor Mahhov.

«Potentsiaalne kliendihuvi on olemas,» väitis Mahhov. Ta ei soovinud esialgu avaldada, kes on aktsiate märkimisõiguse ostmisest huvitatud klient. Mahhov lisas, et see võib olla ka Silmeti enamusaktsionär AS Ephag.

Investeerimisfirma peab soovitavalt taolist tehingut vahendama, et ei tekiks võhiklikkusest tingitud rahalisi probleeme, lausus Mahhov.

Haruldasi metalle tootva ASi Silmet riigiaktsiate märkimisõigus tuleb avalikul enampakkumisel müügile 9. oktoobril. Hiljemalt 6. oktoobriks peavad enampakkumisel osaleda soovivad eraisikud ja firmad esitama oma avalduse ja nõutava garantii oksjonit korraldavale erastamisagentuurile. Sissemakstav rahaline garantii on 21,5 miljonit krooni.

Seni riigile kuuluva 35 protsendi Silmeti aktsiate märkimise alghind on avalikul enampakkumisel üks kroon, millele lisandub 21,5 miljoni kroonine optsioonipreemia. Osaluse säilitamiseks Silmetis oleks riik pidanud investeerima aktsiakapitali 21,5 miljonit krooni. BNS

Hetkel kuum