28. september 1997 kell 22:00

Naaberturgudel muutusteta

Riia börsil langes enamik suuraktsiaid. Vaid Unibanka hoidis senist taset ning Kaija tõusis tugevalt 3% ning see hoidis börsiindeksi tasakaalus. Hinnatase turul on ilmselt stabiliseerunud ning optimistlikult meelestatud maaklerid oletavad, et paljutõotavad kolmanda kvartali majandustulemused võivad hindu kergitama hakata juba järgmisel nädalal. Realistlikumalt turgu vaadates võib järgmiselt nädalalt oodata küllalt tagasihoidlikku kauplemist ning hinnatõusu alles oktoobri teise nädala lõpus.

Vilniuse börsil puudus nädala lõpul endiselt kindel suund. Medienos Plau?as langes vastu ootusi vaid viis santiimi ning säilitas enamuse üleeilsest 10% tõusust. On võimalik, et olulist hinnakorrektsiooni ei järgnegi, kuna tselluloosivabriku vastu tunnevad viimasel ajal suurt huvi välisinvestorid. Ka ülejäänud põhinimekirja aktsiate hinnamuutused olid tagasihoidlikud. Selline olukord jätkub tõenäoliselt kogu järgmise nädala, kuid selle järel ootavad maaklerid turu märgatavat tõusu.

Venemaa RTS-süsteemis jätkus reedel vaikne kauplemine. Maaklerite väitel jätkus välismaine müügisurve eeskätt energiasektoris ning suuremat hinnalangust hoidis tagasi vaid tugev kodumaine hinnatoetus. Ka järgmiseks nädalaks ei ennustata tõsisemat suunamuutust ning mõned spetsialistid arvavad, et langus võib kesta kuni novembri keskpaigani. Siiski on neid, kes ootavad välisinvestorite huvi tugevnemist välisturgude tõusu raugemisel, mis õigupoolest juba paistab.

USAs jätkus neljapäeval langus kõigil turgudel. Ühelt poolt oli selle põhjuseks mure firmade kolmanda kvartali kasumi pärast, teiselt poolt raputas turge teade kestvuskaupade müügi järsust suurenemisest ning olemasoleva elamispinna müügi rekordilisest 3,3% kasvust, mis võlakirjaturu järsult alla lõi. Turg ei usu endiselt intresside tõstmist septembri lõpus, kuid selliste uudiste jätkumine võib tähendada intresside tõusu veel selle aasta lõpus.

Hetkel kuum