5. oktoober 1997 kell 22:00

Estinvest investeerib Eesti turule 75 miljonit krooni

Osaliselt Rootsis elavatele eestlastele kuuluva Estinvesti nõukogu esimees Tõivelemb Kivikas ütles, et ühte projekti ei paiguta firma üle 15 protsendi investeeritavatest vahenditest. Ta lisas, et ühte ettevõttesse investeeritakse neli kuni seitse miljonit Eesti krooni. Estinvesti investeeringute eesmärk on kodumaise ettevõtluse arendamine ning firmade börsile viimine.

Kivikas märkis, et firmale on praeguseks laekunud neli projekti, mida analüüsitakse. Nende hulgas on ka tööstusettevõtteid, kuid lähemalt ei soostunud ta projekte kommenteerima.

Estinvesti nõukogu liige Peeter E. Pütsep lausus, et firma ei sea piiranguid ettevõtete tegevusvaldkondadele, kuid olulised on ettevõtte potentsiaal ja juhtkonna huvitatus arengust.

Kivikase sõnul ei investeeri Estinvest alkoholi- ja tubakatööstusesse, samuti ei tunne nad end kindlalt kinnisvara ja panganduse valdkonnas.

Estinvest pakub pikaajalist investeeringut, mille suurus ei ületa 49 protsenti ettevõtte aktsiakapitalist. Samuti plaanib firma aktiivselt osaleda ettevõtte töös nõukogu kaudu.

Enne osaluse omandamist ettevõttes sõlmitakse tuumikinvestoriga leping, kus sätestatakse ettevõtte arengusuunad ja põhieesmärgid, samuti Estinvesti koostööst väljumise protsess, lausus Kivikas.

Estinvest avab Tallinnas kuni nelja töötajaga kontori. Investeeringute juht loodetakse leida lähiajal.

Estinvesti asutasid 1984. aastal kolmkümmend Rootsis elavat eesti ärimeest.

Sel suvel korraldas Estinvest 27 miljoni Rootsi krooni suuruse aktsiaemissiooni, mis märgiti ligi kolmekordselt üle. Firma aktsia on noteeritud Rootsi innovatsioonibörsil.

Pärast emissiooni aktsia noteerimisel tõusis aktsia hind kuuga 45-lt Rootsi kroonilt 90-le kroonile. Praegu on aktsia hind 70 Rootsi krooni.

Seni on investeerimisfirma paigutanud raha Eesti rõivatööstusettevõttesse Linette ja käivitanud koos Kanada väliseestlastega Tartus ASi Columbia-Kivi. Osalus Linette'is on tänaseks edasi müüdud. Kolumbia Kivis on firma osalus veidi alla kolmandiku.

Rootsis on Estinvest investeerinud Stockholmi börsi kaudu.

Estinvesti aktsiakapital on 6,7 miljonit Rootsi krooni.

Hetkel kuum