7. oktoober 1997 kell 22:00

Eesti Maapank loobus minemast väärtpaberibörsi lisanimekirja

Madis Salum Maapanga infoteenistusest ütles, et eesmärk on noteerida oma aktsia börsi põhinimekirjas. «Selle nimel oleme juba suvest saadik tööd teinud ja leiame, et pangal on kasulikum saada börsile otse, mitte lisanimekirja kaudu, korrates nõnda protseduuri kaks korda,» lisas ta.

Börsile saadetud teates lubas Maapank esitada avalduse oma aktsia põhinimekirjas noteerimiseks pärast selle aasta auditi valmimist järgmise aasta alguses.

Tallinna väärtpaberibörsi juhatuse esimees Helo Meigas ütles, et ettevõttel on vaba valik oma aktsiat noteerida või mitte. Meigas lisas, et vahe börsi põhi- ja lisanimekirjades on põhimõtteliselt vaid ettevõtete suuruses.

Põhinimekirjas aktsia noteerimiseks peab ettevõtte turuväärtus olema vähemalt 300 mln krooni ja aktsionäre 1000 või 300, kui neile kuuluvate aktsiate turuväärtus on vähemalt 10 000 krooni.

Salum kinnitas, et noteerimistaotlusest loobumine ei ole seotud spekulatsioonidega Maapanga võimalikust ühinemisest mõne Eesti suurpangaga järgmise aasta alguses.

«Ei panga juhatus ega nõukogu ole mõelnud kellegagi ühinemisele ja Maapanga eesmärk on jätkata iseseisva pangana,» lisas ta.

Börsi noteerimiskomisjon pidi Maapanga taotlust arutama oma eile peetud koosolekul.

Septembris lükkas noteerimiskomisjon taotluse arutuse edasi, sest nõudis täiendavat informatsiooni möödunud aastal ühinenud Keila Panga, Rahvapanga, Virumaa Kommertspanga ja Maapanga kohta.

Meigase sõnul on Maapank praeguseks börsile esitanud kõik nõutud dokumendid.

Hetkel kuum