9. oktoober 1997 kell 22:00

Mona Lisa toiduvalik heidutab

- avatud iga päev kell 12--23

- kohtade arv ca- 100

- lõuna ühele inimesele ca- 120 kr

Hinnaskaala

- salatid 25--39 kr

- pitsad 20--301 kr

- pastad 25--65 kr

- dessert 35 kr

- alkoholivabad joogid alates 10 kr

- alkohoolsed joogid alates 10 kr

Pitsarestoran Mona Lisa asub soodsal kohal Viru tänava alguses. Sinna võiks olla hea sisse põigata nälja kustutamiseks ka neil, kes linnas autoga asju ajavad. Viru või kaubahalli parklad ei jää kuigi kaugele. Sellega arvestas ka lõunakülaline ASi Ascar juhatuse esimees Tõnis Plaan. Liiatigi oskab ta heast pitsast lugu pidada.

Mona Lisa restoranis on kaks saali, sinise ja roheka põhitooniga. Valime viimase, kuna see on avaram, heledam ja samas asub ka baarilett. Meid tervitab viisakas kelner, kes annab piisavalt aega kohta valida. Eelistame aknaalust kuuest lauda, ehkki on ka kaheseid ja neljaseid laudu.

Enne korralikult vormistatud menüü sirvimist vaatleb Tõnis Plaan interjööri. Ruumi kõledus ja kirevad, veidi slaavilikud kujunduselemendid ei sobi omavahel kokku. Koha nimi lubaks ju põnevaid itaaliapäraseid kujundusvariante. Seintel sädelevad läbisegi vaated pilvelõhkujaile ja õlleplakatid, kurvalt ja antud olukorras isegi kohatult ripub seinal Mona Lisa repro. Tõnis Plaanile teeb nalja, et baari peaaegu tühje lette kaunistavad tühjad viina, vermuti ja viskipudelid. Vägisi tekib küsimus: äkki on täna inventuur? Seda enam, et eraldi joogikaart puudub.

Menüül pole midagi häbeneda, sest kirjasõna lubab mitmekesist itaalia roogade valikut: 14 pitsat, 8 pastarooga, lisaks küüslaugu- ja pitsaleivad. Pitsa saab tellida nii kaheksale inimesele kui väikse tükina ka ühe inimese portsu. Joogivalik, välja arvatud kohvid (koguni kümme!), on olematu: kelneri sõnul paar mahla, Eviani vesi (0,5 l 15 kr) ja Tartu Aleksandri õlu (väike 10 kr).

Esimese pitsaõhina hajutab kelner, kes teatab, et 14st pitsast saab tegelikult vaid nelja. Needki on koostiselt kõige igavamad. Kuidas võiks maitseda Vodka pitsa (199 kr) või puuvilajseguga pitsa (175 kr), jääbki saladuseks. Tõnis Plaan otsustab firmaroa staatuses oleva Mona Lisa Speciali kasuks (34 kr). Kuna kelneri sõnul pole pitsalõik eriti suur, tellib Tõnis Plaan alustuseks tuunikalasalati (29 kr). See koosneb riivitud porgandi, kala ja majoneesi segust, mis on asetatud salatilehtedele, lisandiks paar sidruniviilu. Põhiroa mõõdu annab salatitest kelneri sõnul Cold Antipasta (39 kr).

Salatiga koos saabub ka minu tellitu: õhukesel taignal tohutu hulk hiina kapsast, rohelist salatit ja majoneesiga üle piserdatud tomateid, millel leidub omakorda veidi sulatatud juustu. Salati all on ka keedusingi ja salaami viilud. Suure ja külma kõhutäitena on see päris hea, nagu toorsalat, ehkki oodanuks kuuma ja juusturohket kõhutäidet. Mona Lisa täidis on mitmekesine ja külalisele meelepärane: an?oovis, musta oliivi rõngad, küüslauk, sink, lihapallid, seened, kanaliha, krevetid, paprika ja sibul. Kõhutäit sellest siiski ei saa ning tagasi Mona Lisasse ka ei meelita.

Kuna magustoitudest pakutakse vaid belgia vahvleid, otsustame kohvi kasuks. Tõnis Plaan kiidab suurt tassitäit cappuccino't (16 kr). Minugi Mona Lisa kohv Bailey ja konjakiga on igati pehme maitsega.

Külalise hinnang 10 punkti süsteemis

- toiduvalik 4

- joogivalik 3

- teenindus 7

- kiirus 7

- puhtus 8

- sisekujundus 3

Hetkel kuum