23. oktoober 1997 kell 22:00

Kinnisvarafirmade liit jättis esimehe kohale

Indrek Saul ütles 9. oktoobri Äripäevas, et kinnisvarafirmad planeerivad ametnikele antavad altkäemaksud oma arendusprojektide eelarvesse sisse ning et «olukord on täiesti hullumeelne».

Arco Vara saatis seepeale EKFLi juhatusele kirja, milles märkis, et Sauli esitatud süüdistus on küll konkreetse adressaadita, kuid siiski ülimalt kaalukas ja oleks vajanud kooskõlastamist liidu liikmetega. «Loeme avaldust mõttetuks ja Indrek Sauli käitumist juhatuse esimehena lubamatuks,» seisis kirjas.

EKFLi juhatuse liige, ASi Kastehein tegevdirektor Andres Kalda ütles, et juhatus küll puudutas oma eilsel koosolekul korruptsiooni teemat, kuid arutab Arco Vara kirja eraldi kahe nädala pärast. «Selle teema käsitlemiseks on vaja rohkem aega ja seekord pidasime õigeks lahendada liidu igapäevatöö küsimusi,» sõnas Kalda.

Kalda väitel otsustas juhatus hoiduda avaliku sõnasõja jätkamisest. «Võtsime seisukoha, et kui meil selles asjas midagi teatada on, siis teeme seda pressiteadete vahendusel,» lausus Kalda.

Arco Vara Tallinna büroo juhataja Ivar Siimar kinnitas, et nende kirja taga on ka kinnisvarafirma Uus Maa ning oma suusõnalist toetust on avaldanud Ober Haus. Siimari sõnul nõuab Arco Vara EKFLi juhatuselt kindlat seisukohavõttu, sest Sauli väited Äripäevas olid rängad.

Indrek Saul ütles, et kuna tal ühtegi konkreetset altkäemaksufakti teada ei ole, siis ei olnud tema eesmärk kedagi ajakirjanduse kaudu süüdistada, vaid ta kõneles Äripäevale asjast üldiselt.

«Minult endalt ei ole ükski linnaametnik altkäemaksu nõudnud,» teatas Saul. «Samas on mitmed kinnisvaraga tegelevad inimesed väljendanud mulle suhtumist, et altkäemaks on selles äris üks paratamatu kulu.»

Sauli sõnul on EKFLi liikmetel kahtlemata õigus juhatuse esimehe tegevust kahtluse alla seada, kuid ajakirjanikega suhtlemist ei saa keegi kellelegi keelata. «Kas võtta mingi ühine seisukoht või mitte, on muidugi juhatuse asi,» lisas Saul.

EKFLi juhatusse kuuluvad Mendelson & Co, SRV Kinnisvara, Kastehein, Kristiine Keskus, Laansoo Kinnisvara ja Sauli juhitav S&B Kinnisvara.

Mitme kinnisvaraspetsialisti sõnul on Arco Vara äriedu üks põhialus eriti hea läbisaamine Tallinna linnaametnikega. «Arco on kahtlemata osav protsesside korraldaja,» nentis ka Indrek Saul.

Hetkel kuum