3. november 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Tallinna väärtpaberibörsi tegevdirektor Helo Meigas tutvustas eile pangaliidu kolmandal infopäeval börsi kava tugevdada väärtpaberituru järelevalvet.

Tema sõnul on moodustamisel panga- ja väärtpaberiinspektsioonist koosnev järelevalvekomisjon, mille ülesanne on kaitsta börsi manipulatsioonide, st aktsiahindade tahtlike mõjutamiste ja siseinfo kasutamise eest.

Komisjoni poolt avastatud börsireeglite rikkumised antakse üle politseile, kes korraldab edasise uurimise. ETA

Tallinnas Pärnu maantee ja Tondi tänava nurgal asuvat pooleliolevat Osten Tori ärikeskust omav AS Sadabild soovib hoonet uuesti ehitama hakata.

«Sadabild ei soovi enam Osten Tori müüa, vaid tegeleb hoone arendusega,» rääkis kinnisvaraarendusfirma SRV juhataja Alvar Ild.

Ildi sõnul on Sadabildil Osten Tori ärikeskus arendamisega mitu plaani.

Kaks aastat tagasi oli omanikel kavas Osten Tori ehitada peale kontoriruumide ka luksuskortereid ja hoone katusele helikopteri maandumisväli. BNS

Esialgsetel andmetel laekus oktoobris riigieelarvesse 9,87 protsenti tänavuseks aastaks planeeritud tuludest. Kümne kuu kokkuvõttes moodustavad riigi tulud 11,18 miljardit krooni ehk 88,88 protsenti aastaeelarvest.

Aasta algusest on riigieelarvest finantseeritud 9,98 miljardi krooni ehk 79,33 protsendi ulatuses. Sellest oktoobris 0,9 miljardit krooni ehk 7,14 protsenti. ETA

Viljandi linn emiteerib linnavolikogu otsuse kohaselt selle aasta lõpul 9 miljoni krooni ulatuses võlakirju.

Saadav raha on mõeldud kasutada heakorratöödeks, teede ja tervisekeskuse korrastamiseks ning Kösti reoveepumpla ja raamatukogu uue hoone ehituseks, ütles Sakalale Viljandi linnavalitsuse rahandusameti juhataja Avo Dmitrijev. ETA

Eesti Energia elektri eksport Venemaale kasvab tänavu prognoosi kohaselt 866 GWh-le, mis on kaks korda enam kui eelmisel aastal.

Mullu eksportis ettevõte Venemaale elektrit 444 GWh.

Ekspordi kahekordistumine tuleneb eelkõige sellest, et tänavu on Venemaale elektrit müüdud aasta läbi, ütles Eesti Energia kütte-transpordi talituse juhataja Rudolf Puks.

Eelmisel aastal müüs Eesti Energia elektrit Venemaale ainult neljal viimasel kuul. BNS

Tallinna börsil oli oktoobris taas suurim maaklerfirma Hansapank, mille tehingute käive andis 41 protsenti börsi kogukäibest. Panga tehingukäibe osakaal tõusis septembriga võrreldes 6 protsendipunkti võrra.

Järgnesid Hoiupank 17 ja Ühispank 12 protsendiga. Forekspanga tehingute käive moodustas kogukäibest 7 protsenti ning Tallinna Pangal ja Väärtpaberiparisnike ASil vastavalt 6 ja 3 protsenti.

Teiste maaklerite tehingud moodustasid oktoobris 14 protsenti börsi käibest. BNS

Hetkel kuum