17. november 1997 kell 22:00

Adavere lihatööstus on pidev maksuvõlglane

Jõgevamaa maksuameti vaneminspektori Aili Jalakase sõnul pole tootmismahult Eesti neljas lihatöötlemisettevõte Adavere lihatööstus oma kroonilist maksuvõlgnevust maksuametile põhjendanud.

Adavere lihatööstus on pidev maksuvõlglane olnud alates 1994. aasta sügisest. Eilse seisuga on oli Adavere põhivõlg maksuametile 1,1 miljonit krooni ja viivis 1,7 miljonit krooni.

Jalakase ütlust mööda on Adavere võlg praegu ajatatud kahe aasta peale. «Nad hakkasid liigutama pärast seda, kui oktoobri alguses arestiti nende pangakontod,» rääkis Jalakas. «Pärast konto arestimist maksid nad ära 600 000 krooni.»

Ettevõtte tegevdirektor Harri Nukke põhjendas võlgnevuse tekkimist sellega, et lihatööstus on erinevatel aegadel palju investeerinud ja teinud seda käibekapitali arvel.

Tema kinnitusel on maksuametiga saavutatud kokkulepe võla ajatamise suhtes. «Maksuamet aktsepteerib seda, et Adavere lihatööstus on laisk ja lohakas,» ütles Nukke. «Pikk võlgnevus ei tähenda, et me maksejõuetud oleksime.»

Nukke sõnul on Adavere võlgu ka haigekassale, kuid need võlad ei ole nii suured kui maksuametile.

Adavere lihatööstuse üheksa kuu käive oli 51 miljonit ja kahjum 123 000 krooni. «Kasumiga on seis nutune, ajame kuidagi nulliga läbi,» ütles Nukke.

Adavere lihatööstus toodab kuus 180--190 tonni lihatooteid, millest 10 tonni ekspordib Venemaale.

Hetkel kuum