23. november 1997 kell 22:00

Perearstivarustus seisab kasutult laos

Sotsiaalministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Ahti Kallikorm selgitas, et varustuse jagamine oli esialgu mõeldud nii, et Eesti perearstiühing moodustab selle jaoks fondi ja teeb perearstidega lepingud, kes mõne aasta jooksul maksavad varustuse kinni sama protsendiga, millega riik välislaenu sai.

«Tuli välja, et sellise asja vastu on riigivaraseadus, mis ei luba vara n-ö tasuta võõrandada mittetulundusühingule, nagu on perearstiühingu fond,» jätkas Kallikorm.

Riigivaraseaduse järgi tuleb üle 50 000kroonise väärtusega vara müüa vähempakkumise korras. «See on nonsenss, kui ostame välislaenu eest soovikohaselt kokku pandud perearstivarustust ja hakkame seda oksjonil müüma,» nentis Kallikorm.

Eelmisel reedel otsustasid keskhaigekassa, rahandusministeeriumi ja sotsiaalministeeriumi esindajad, et varustuse jaotamiseks luuakse veel sel aastal riiklik sihtasutus. Viimase juurde luuakse mittetulundusühing Perearst, kelle liikmetele see varustus oli mõeldud. Varustust hakatakse jagama järgmise aasta alguses, kinnitas Kallikorm.

Sihtasutus hakkab varustust perearstidele liisima, laekuv raha jääb järgmiste varustuste soetamiseks ja uutele perearstidele laenu andmiseks. Nii ei lähe raha varustuse müügist tagasi riigieelarvesse, see osa välislaenu tuleb maksta teiste riigieelarvevahendite arvel.

Perearstiühingu juhatuse esimees Margus Lember ütles, et varustuse nimekiri tehti mullu tegutsevate perearstide soovide järgi. Tema sõnul saavad varustusele loota koolituse läbinud perearstid. Seda ei saa endised jaoskonnaarstid, kes hakkavad tööle perearstina, kuid pole läbinud täiendkoolitusena TÜ mitmeaastast perearstiõpet arsti enda kulul.

Hetkel kuum