25. november 1997 kell 22:00

Postikeskuse projekt ootab laenuraha

Asukoht:- Pallasti tn

Tellija:- Eesti Post

Peaprojekteerija:- AS Nord Projekt

Arhitekt:- Meeli Truu

Brutopind:- 21 311 m²

Ehitusmaksumus:- 118 miljonit krooni

Tallinna postikeskuse ehitamiseks on odavaima pakkumise teinud AS FCM. Tõenäoliselt sõlmitakse temaga ASis Nord Projekt projekteeritud, 118 miljonit krooni maksva postikeskuse ehitamise leping.

Lepingu sõlmimiseks oodatakse riigikogu nõusolekut riigi garantiil ehituseks võetavale laenule. Kuid ehitust on juba alustatud. Ettevalmistustööd on teostanud AS Koger & Sumberg. Vundament ootab kahe- ja neljakorruselist pealisehitust.

Hoone arhitekti Meeli Truu sõnul ei kujutanud ta varem ette, mida tähendab postitöötlemiskeskus. «See on fantastiline tööstus,» leiab ta. Postitööstusest ettekujutuse saamiseks käisid Nord Projekti töötajad enne projekteerimistöid vaatamas Soome analoogseid asutusi. Soovituslik eeskuju oli Tampere postikeskus.

Tallinna postikeskuse kahekorruselises tootmisosas hakatakse esimesel korrusel sorteerima rasket posti ning töötlema rahvusvahelist posti. Teise korruse tootmishallis on kirjade sorteerimise ja elektroonilise posti osakonnad. Sorteerimishallis veavad pakke vajalikesse kohtadesse siseraudteel ringlevad vagunid.

Neljakorruselises elutarbelises osas on esimesel korrusel vestibüül, valveruumid ja terminaalid suurklientidele. Teisel korrusel asub 100kohaline söökla ning saunad 200 inimesele. Majas on ka magamisruumid autojuhtidele. Kolmandal ja neljandal korrusel on administratsiooni ruumid.

Ehituse ruutmeetri maksumuseks kujuneb 5537 krooni. Nord Projekti juhataja Andres Saare väitel on pankade büroode ruutmeetri maksumus kaks korda suurem. Arvestades, et postikeskus on tootmishoone, on tulemus ootuspärane.

Arvestatud on ka laienemisperspektiivi. Laienemiseks on plaanitava hoone kõrvale jäetud sama suur tühi territoorium.

Hetkel kuum