25. november 1997 kell 22:00

Tulika Takso asub konkureerima Läti taksofirmadega

Tulika Takso juhatuse esimees Mati Saar ütles, et osalus P.T.C Transpordis jaguneb võrdselt Tulika Takso ja Hansa Liisingu vahel. Firma vähemusosalus jaguneb grupi eraisikute vahel, kes hakkavad osalema firma juhtimises.

Riia firma uueks nimeks saab Saare sõnul Rigas Taxi. Ettevõtte aktsiakapital on 150 000 krooni ja selle suurus Tulika Takso juhi kinnitusel esialgu ei muutu.

Seni pakkus P.T.C. Transport Riias RAFi väikebussidega marsruuttakso teenuseid, ütles Saar.

Saare sõnul peab Tulika Takso kõige huvitavamaks projektiks Lätis taksoteenuste käivitamist. Ta lisas, et Tulika Takso kavatseb alustada Riias taksoteenuse pakkumist järgmise aasta suvel viiekümne sõiduautoga. «Suure tõenäosusega alustame ka Riias Opelitega,» ütles Saar.

Saar selgitas, et Riia taksoturgu kontrollib praegu sealne taksopark, mille aktsiatest kuulub pool riigile ja ülejäänu erakapitalile.

Saare sõnul pakub Riia taksopark oma teenust Volgadega ja 4--5 aastat vanade Renault' sõiduautodega.

Saar lisas, et taksoteenuse osutamise kõrval tahab Tulika Takso Riias välja arendada ka reisijateveo teenuse väikebussidega.

Jaanuaris hangitakse Rigas Taxile Fordi Läti diileri kaudu kümme Fordi väikebussi. «Tulevikus plaanime välja vahetada kõik firma praeguseks juba suhteliselt amortiseerunud RAFi väikebussid,» ütles Saar.

Hetkel kuum