26. november 1997 kell 22:00

Winum E ostab ära Rakvere piiritusetehase

AS Winum E, mida juhib varem ASi Ofelia tegevjuhina töötanud Arno Narro, valiti erastamisagentuuri nõukogu poolt Rakvere piiritusetehase erastamiskonkursi võitjaks. Äripäeva andmetel oli Winum-E nõus Rakvere piiritusetehase eest maksma 22,5 miljonit krooni.

Erastamisagentuuri nõukogu esimees majandusminister Jaak Leimann ütles, et Winum E pakkumus oli konkurendi omast selgelt parem. Teise pakkumuse piiritusetehase aktsiate ostmiseks tegi kolmandiku Moe piiritusetehase aktsiate omanik OÜ Balti Põrand.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet kinnitas samuti, et võitnud firma pakkumus sisaldas paremat äriplaani ja kõrgemat ostuhinda.

Eilses pressiteates teatas Winum E, et ettevõte vajab Rakvere piiritusetehast selleks, et garanteerida endale korralik toorainebaas. Ehkki firma pole oma eksporditurgudest palju rääkinud, on Äripäeva andmetel Winum E plaanid seotud eelkõige idaturuga.

Winum E on tegutsenud üksteist kuud ja omab ettevõtte enda andmeil 15,5% kohalikust valge viina turust. Winum E omanikud on 53 protsendiga toiduainetetööstuse kontsern ETFC Grupp, 23,5 protsenti aktsiatest kuulub nii ASile Tallinna Karastusjoogid kui AB Grupp Ltd-le.

Rakvere piiritusetehas on tänavu töötanud episoodiliselt, kuna Venemaa seatud tolli- ja maksutõkked aasta algul on selle turu piiritusetehase toodangu jaoks sulgenud. Kohaliku turu nõudlus on aga väike.

Jaak Leimann on varem öelnud, et piiritusetehaste erastamise üks olulisemaid põhjusi on asjaolu, et eraomanikud suudavad garanteerida ettevõtetele eksporditurud.

Küsimusele, kas võitja valikul oli erastamisagentuuri nõukogu üksmeelne, vastas Väino Sarnet, et piiritusetehaste erastamine on olnud segatud poliitikaga ja seetõttu üksmeelt nõukogu liikmete hulgas polnud.

Hetkel kuum