30. november 1997 kell 22:00

Dollar tugev, kuid piirid lähedal

Kuivõrd USA turgudel oli neljapäev puhkepäev ning ka reedel lõppes kauplemine varem ja paljud osalised puudusid hoopis, oli kauplemine ka teistel turgudel tagasihoidlik.

Jeen tugevnes Aasia turgudel dollari vastu, kuid hakkas päeva jooksul nõrgenema. Psühholoogiliseks piiriks peetakse taset 128 jeeni dollarile, mille läbimurdmine võiks juhtuda vaid mõne uue tõsise pankroti mõjul. Samas nõrgendas jeeni lähenev nädalavahetus -- Jaapani juhtfiguuridel on kombeks ajastada oma poliitilised avaldused just puhkepäevadele ja sellist riski ei soovi turuosalised praeguses ebakindluses võtta. Lähemas perspektiivis oodatakse Jaapani valitsuse majanduse elustamise paketi kolmanda osa avaldamist detsembri keskel. Sellega peaks selgemaks saama, millises suunas turud aasta lõpul liiguvad.

Dollar tugevnes ka marga vastu, jõudes õhtuks 1,7645/55 marga (14,12 krooni) tasemele. Selle põhjuseks olid mitmed nõrka eurot toetavad kommentaarid, samuti USA aktsiaturgude suurenev immuunsus Aasia turgude kõikumise suhtes.

Ka Inglise nael tugevnes Saksa marga vastu, kuna turud ootavad järgmisel nädalal Inglise Pangalt intressimäärade tõstmist.

Kuld ja hõbe tugevnesid reedel tänu jõulueelsele suurenenud nõudlusele. Käive oli aga madal ning maaklerid ennustasid, et alles esmaspäeval saab rääkida reaalsetest suundadest. Tõenäolisemaks peetakse siiski jätkuvat langust, kuna füüsiline nõudlus Aasia turgudel on tugevalt kahanenud. Mõned maaklerid pidasid võimalikuks aastalõpuhindu isegi alla 290 dollari unts.

Hetkel kuum