4. detsember 1997 kell 22:00

Hoiupank sai omanikult 200 miljonit krooni laenu

Laen tuleb tagasi maksta alles 10 aasta pärast, ütles EBRD esindaja Jonathan Harfield pärast lepingu sõlmimist. Laenuintress on tema sõnul konfidentsiaalne ja on lähedane turuintressile.

Hoiupanga juhatuse aseesimehe Priit Halleri sõnul kasutab pank saadud raha varasemate laenude tagasimaksmiseks ja kapitalibaasi laiendamiseks.

Harfieldi sõnul pole laenuleping seotud mitte praeguse raske olukorraga rahaturul, vaid EBRD usaldusega Hoiupanga ja selle juhtkonna vastu. Laenuvõtmist hakati tema sõnul ette valmistama juba aasta algul. EBRD on Swedbank'i järel suuruselt teine Hoiupanga aktsionär 11,8 protsendiga.

Allutatud laen läheb Hoiupanga omakapitali koosseisu. Sellega kasvab Hoiupanga omakapital 1,55 miljardi kroonini ja Hoiupank on kõige suurema kapitalibaasiga pank Baltikumis, ütles Hoiupanga juhatuse aseesimees Priit Haller.

Selle rahaga kavatseb pank laiendada oma äritegevust nii Eestis kui välismaal, lisas Haller. Tema sõnul võib Hoiupank seoses 10% kapitali adekvaatsuse nõudega kasvatada varade mahu võrreldes kapitaliga kümnekordseks ehk 15,5 miljardi kroonini. Praegu on Hoiupanga varade maht 7,9 miljardit krooni.

Hetkel kuum