17. detsember 1997 kell 22:00

Piima- ja kalatoodete müük suurenes kolmandiku võrra

Eesti kalaliidu juhatuse esimehe Jaan Jalakase sõnul toimus kalatoodete tööstustoodangu kasv ekspordi arvel. «Ka järgmiseks aastaks prognoosin sama suurt kasvu, sest tööstustel võimsust jätkub ja ka turud on olemas,» ütles Jalakas.

Eesti kalatööstusettevõtted ekspordivad praegu umbes 85 protsenti toodangust. Peamised partnerid on Balti riigid, Venemaa ja kasvava turuna Ukraina.

Kokku suurenes eelmise aastaga võrreldes toiduainete ja jookide tööstustoodangu müük viiendiku võrra. Kogu Eesti tööstusest oli toiduainetööstuse osakaal 30 protsenti.

Eesti toiduliidu juhatuse esimees Tiit Kõuhkna ütles eile toiduliidu korraldatud konverentsil, et toiduainetööstus on viimastel aastatel vaatamata puudulikule seadustikule hästi arenenud. Riik peaks tähelepanu pöörama toidupoliitika väljatöötamisele, siseturu kaitsele, soodustama investeeringuid ja loomulikult kaasajastama seadusandlikke akte, rääkis Kõuhkna.

Sel aastal vähenes kõige enam makaronide ja mahlatoodang, vastavalt 80 ja 45 protsenti. Lihatoodang on langenud 15 protsenti ja pagaritoodang kümnendiku võrra.

ASi Leibur müügidirektor Asse Hang on varem öelnud, et pagaritoodang on viimastel aastatel stabiilselt vähenenud sellepärast, et tarbijad eelistavad leivale aina rohkem muid toiduaineid.

Üle kuue korra suurenes lahjade alkohoolsete jookide toodangu maht, üle kahe korra kasvas kohvi tootmine ja ligi kaks korda jäätise tootmine.

Eesti on 135 suuremat toiduainetööstuse ettevõtet, kokku on tegutsevaid ettevõtteid 440.

Toiduainetööstuses töötab 22 000 inimest.

Hetkel kuum