23. detsember 1997 kell 22:00

AS Marlekor nõustus maksmiskohustustega

«Põhiliselt on küsimus erastamisega kaasa tulnud sotsiaalmaksuvõlas, mida ei kajastanud ettevõtte bilanss,» kommenteeris erastamislepingu muudatusi erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet. Viivistega on Marlekori sotsiaalmaksuvõlg 21 mln krooni, märkis ta.

Marlekor kohustus tasuma ka ettevõtte ostmise järel laekumata järelmaksu kahe miljoni krooni ulatuses, lisas Sarnet. Vineeri- ja mööblivabriku ostu sooritamiseks EVPdes peab Marlekor võtma sama summa ulatuses investeerimiskohustusi. Marlekor erastas Tallinna vineeri- ja mööblivabriku 56 miljoni krooni eest, millest 28 miljonit krooni võib ettevõte tasuda EVPdes.

«Kui lepingut järgitakse, võib vaevarikka erastamise lugeda lõppenuks,» sõnas Sarnet. «Me olime põhimõtteliselt valmis suvel kohtusse pöörduma,» tunnistas ta.

ASi TVMK nõukogu esimees Peter Sedin ütles, et ta on vabriku erastamisest valmis rääkima alles siis, kui kõik erastamistingimused on täidetud ja erastamisleping lõpetatud.

Sedin lisas, et seejärel ostab Nordika Kindlustus tagasi Marlekori aktsiad, mis müüdi eelmisel aastal 51,6 miljoni krooni eest Suurbritannia firmale Harvest Moon International. «Sisuliselt on aktsiad seal hoiul,» kinnitas Sedin.

Tallinna vineeri- ja mööblivabriku selle aasta arvestuslik kasum 15 miljonit krooni oli täis juba novembriks, teatas ASi TVMK juhatuse esimees Dmitri Jepihhin. Kui suur on firma aastakasum, on tema sõnul vara prognoosida, kuna aasta lõpus tuleb ümber hinnata amortisatsioon, tasuda teenindusmaksud ja tasu agentidele.

Läinud aasta lõpetas kuni eelmise aasta novembrini tootmisega tegelenud Marlekor 1,7 miljoni kroonise kahjumiga.

TVMK tegevuskasum tuleb aasta lõpuks 17 miljonit krooni, kinnitas Peter Sedin. Tema sõnul sõltub firma lõplik kasum audiitori soovitusest. «Ilmselt näitame tulemust omanikfirma Nordika Kindlustuse kasumina,» tõdes Sedin.

Nordika Kindlustus sai ASi TVMK omanikuks kevadel aktsiakapitali laiendamisel, märkides kõik ettevõtte aktsiad. Oma aktsiad müüs kindlustusseltsile ka TVMK senine suuromanik Peter Sedin. TVMK aktsiakapital on pärast emissiooni 51,7 miljonit krooni.

Emissioonist laekunud raha eest ostis TVMK vineeri- ja mööblivabrikusse uusi seadmeid. Kui tehase vineeritootmine on võrreldes eelmise aastaga suurenenud üle veerandi võrra ja peeglitootmine teist samapalju, siis mööblitootmine on viiendiku võrra vähenenud.

TVMK toodangus on vineeri järel käibelt teisel kohal toolide tootmine, mille maht kasvas rahalises väljenduses 15 protsenti.

Hetkel kuum