20. jaanuar 1998 kell 22:00

Arvutifirma Baltic Computer Systems rajab Tallinna Reti keskusesse büroohoone, mis näeb BCSi finantsdirektori Raimu Hansti sõnul välja nagu Paks Margareeta.

Hoonesse on AS Reng projekteerinud 1100 m² üldpinda. Ehitus peaks algama märtsis. Arvutifirma valib ehitaja pärast finantstingimuste täpsustamist. Ehitusprojekti kogumaksumus on 13 miljonit krooni.

BCS kavandab oma praeguse arvutikooli maja renoveerimist ja laiendamist umbes 500m² maa-alal Tallinnas Narva maanteel. bns

Ruhnu kogudus alustas novembris Ruhnu puukiriku (valminud 1644) akende restaureerimist, milleks Eesti Kultuurkapitali fond oli annetanud 15 000 krooni.

Aknad said kannatada II maailmasõjas. 1944. aastal Rootsi põgenenud rootsieestlased viisid kaasa akende klaasimaalid, mis nüüd asuvad Stockholmi ajaloomuuseumis. 1959 kaeti kiriku aknaavad luukide ja laudistega.

Akende puitraamid restaureeris T. Villemsoo, tina- ja vaskraamidega aknaid restaureerib kunstiakadeemia õppejõud E. Koha, kes teeb ka vanadest klaasimaalidest koopiad. Meie Maa

Pärnu Supeluse tänava ääres valmib mais kahe põhikorruse ja katusekorrusega mitmekorteriline villa, mille alumisel korrusel asub kohvik. Pehmes funktsionalistlikus stiilis maja fassaadi ilmestab lainemotiiviga katus.

Arhitektibüroo Margit Kõrts valis pastelsetes toonides hõõrdkrohvi villa viimistlusmaterjaliks eelkõige Rannahotellist lähtudes. Hoone juures on kasutatud palju klaasi, valgeid piirdeid ja detaile. Villat ehitab Koger & Sumberg Pärnu AS.

Avar, väheste istekohtade ja tantsunurgaga kohvik laieneb suvel pargi suunas aeda.Välikohviku lauad asuvad terrassil ja lilleraamide vahel murul. Aia suvise sissepääsu juurde on kavandatud purskkaev ja jalgväravad. Aed jaguneb lahtisemaks ja kinnisemaks osaks. pärnu postimees

Veebruaris valmib Jõgeva raudteejaama uus jaamahoone, mida ehitab Viive Ehituse AS (Viljandi). Reisirongid hakkavad peatuma perrooni Tallinna-poolses osas.

Ehitus maksab üle poole miljoni krooni. Elektriküttega hoonesse tuleb 27 m² suurune reisijate ooteruum, piletikassa, jaamaülema ja teemeistri kabinetid, kaubakontor ning olmeruumid. ETA

Hetkel kuum