Turud toibuvad langusnädalast

28. jaanuar 1998, 00:00

Hoolimata Balti naabrite julgustavast eeskujust liikusid aktsiahinnad Riia börsil teisipäeval taas alla. Sellega jõudis börsi ametlik indeks taas tasemetele, kus ta viimati oli möödunud sügise halvimatel hetkedel. Unibanka langes koguni 2,6 latini, kuid kosus lõpuks, sulgudes 3,5protsendise kaotusega 2,78 latil. Maaklerid kordasid selles suhtes väiteid, et nii madalatel tasemetel peab tekkima ka ostuhuvi. Samas ei olnud nad eriti optimistlikud turu üldiste väljavaadete suhtes ning ennustasid languse jätkumist kogu selle nädala vältel.

Leedu väärtpaberibörsil toimus väike aktsiahindade tõus. Suuremat käivet näitas põhinimekirjas Vilniuse Pank, mis langes 3 liti võrra. Seevastu A-nimekirja aktiivseim, kindlustusselts Lietuvos Draudimas, tõusis 2 liti võrra. Maaklerite sõnul võib tõusu pidada ajutiseks, kuna turusituatsiooni põhiolemus pole muutunud -- välisinvestoreid pole näha ning kodumaistel pole raha. Mõned ennustasid siiski lühiajalist, madalast hinnatasemest tulenevat spekulatsiooni, kuid märgatavat mõju sündmuste käigule see avaldada ei tohiks.

Vene aktsiate hinnad jätkasid küll hommikupoolel vaikset langust ning RTS-indeks jõudis ka alla 280, kuid õhtuks jõudis turg siiski positiivse poole peale. Tõusu põhjuseks võib pidada maaklerite poolt ammu oodatud «odavate hindade noolimist».

Esmaspäev USA turgudel ei toonud kaasa suuri hinnakõikumisi. Dow tõusis 12 punkti. Nasdaqil hinnad langesid veidi, indeks langes 15 punkti ehk umbes protsendi. Analüütikud nentisid, et Clintoni seksiskandaali mõju on kaotanud jõu ning investoreid köitsid taas enam äriuudised, sealhulgas arvutitööstuse ajaloo suurim ühinemine -- Compaq teatas Digital Equipment'i ülevõtmisest. Viimane oli ühtlasi päeva suurim tõusja. Turgu toetas ka Aasia turgude suhteline rahu. Samas võib kindla suunata kauplemine tähendada, et investorite närvilisus olulisemaid liikumisi kummaski suunas tekkida ei lase.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing