Rapla

10. veebruar 1998, 00:00

 • turisti kulutatav summa päevas:ca 100 kr
 • turisti kulutuste arenguruum: alates 300 kr
 • raha kulutamise võimalused: toit, seminariteenus, kaubandus
 • võimalik turismialane investeering: infrastruktuur looduskaunitesse kohtadesse mugavaks pääsemiseks, teabemajandus, viidamajandus
 • Rapla on piisavalt Tallinna lähedal, et sellest kergelt üle vaadata. Sellest lähtuvalt peame looma ka strateegia, kuidas ja millega Raplat teadvustada.

  Lähtuda tuleb eelkõige Raplast kui maakonna keskusest, mida turismivaldkonnas saab hetkel seostada vaid konverentsituristiga. Rapla külalisteks on maakonnas tegutsevate ettevõtete praegused või tulevased koostööpartnerid. Klassikalises mõttes puhkajaid satub meile talvekuudel harva. Kõige põnevamad kohad jäävad Raplast 5--6 km kaugusele.

  Linnas on mitmeid hubaseid lõuna korraldamise kohti. Uuematest on väga populaarne kesklinnas asuv Linna Pea Juures, kuhu külalised viiakse meeleldi. Tuntuim on Nõmme kõrts, kus on ka saun, kaminaruum ja majutusvõimalus. Mõlemas kõlab nädalavahetuseti elav muusika. Korralikult peaks saama süüa Jõe baaris, kus võib samuti ööbida.

  Peale raamatukogu ja maavalitsuse hoone on korralikke seminaritingimusi pakkuda Valge Luige motellil, heas korras Pirgu ja Kehtna mõisal.

 • turisti kulutatav summa päevas:ca 300 kr (majutuseta)
 • turisti kulutuste arenguruum: piiramatul hulgal
 • raha kulutamise võimalused: toit, majutus, käsitööesemed, Asta Toomi tekstiilitooted
 • võimalik turismialane investeering: normaalne hotell kesklinnas; Paluküla spordi- ja puhkekeskuse rajamine; veehoidla «rannaalade» korrastamine; Rapla lennuvälja korrastamine
 • Rapla ümbruses on kaunis ja puhas loodus, ent kuna kõik on praegu paksu lume all, siis seda ei näe.

  Praegu on tore ratsutada ja saaniga sõita. Hobused on nii Kehtnas kui Keaval ühes talus. Kultuurihuvilistel tasuks sisse põigata kirikutesse ja mõisatesse. Nii erakätes olevat Kehtna kui Pirgu mõisat lubab pererahvas niisama uudistama, ehkki viimati nimetatud koht on tuntud ka seminariruumide ja täisteeninduse poolest.

  Korralikke toitlustamiskohti on Rapla kandis küll. Tallinna poolt tulles jääb teele Nõmme kõrts, Juurus on Kotka baar. Kohalike seas on kõige popim Linna Pea Juures, kus on väga hea ja mitmekesine toorsalatilaud. Kel need kohad läbi käidud, tasub põigata Raplast 5--6 km Kehtna poole jäävasse äsja avatud Arturi trahtrisse. Rapla restorani ei oska soliidsele külastajale soovitada, sest viimasel ajal on seal võetud suund diskodele.

  Seminari korraldamise kohtadena teatakse Alus asuvat Valget Luike, Rapla keskraamatukogu, Pirgu mõisat ja Kehtnas asuvat Varjula võõrastemaja.

  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  28. November 2011, 18:11

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris Hetkel eetris

  Äripäeva raadio viimased saated

  Kõiki viimased raadio saated
  Otsi:

  Ava täpsem otsing