11. veebruar 1998 kell 22:00

Lauatelefon endiselt mugav

Mobiilsete sidevahendite lai kasutamine ei ole suutnud kõigutada traditsioonilise lauatelefoni kohta meie igapäevaelus. Tavalise telefonside poolt räägivad lihtsus ja odavus.

Telefone tootvad firmad pakuvad tänapäeval ainult numbrivalimisega aparaatide kõrval mitmesuguste lisavõimalustega telefone.

Testides selliseid telefone, võib kindlalt väita, et hoolimata mõningasest keerukusest käsitsemisel tõrjuvad nood peagi välja pelgalt numbrivalimiseks mõeldud telefonid.

Testitud telefonidest osutus kõige nägusamaks Siemensi Euroset oma moodsa ja kasutajasõbraliku disainiga. Telefonil on mugavad kummist klahvid, millel on selged ja arusaadavad märgid. Eurosetil on kaheteistmärgiline LCD-ekraan, mis võimaldab ka pikkade numbrite valimist ja kontrolli. Kasutajasõbralik on ka hands free-süsteem, mille helitugevust saab reguleerida vajaduse järgi spetsiaalsete nuppude abil, mis asuvad telefoni esipaneelil.

Euroset 815-l on kaasas väga põhjalik ja ülevaatlik kasutamisjuhend.

Võrreldud telefonidest üllatas Ericssoni TEL 25 oma 20 kiirvalimismäluga. Mälu toetuseks on vaja paigaldada aparaati kaks AA-patareid, et tagada mälu säilimine võrgukatkestuse ajal. Patareid on lisatud telefoni komplekti.

TEL 25-l on ainsana testitud telefonidest kellaaja näit. Sarnaselt Siemensi Eurosetiga on võimalik LCD-ekraanilt peale valitud numbri näha kõne kestust.

TEL 25 võib paigaldada ka seinale, kuid selleks tuleb hankida spetsiaalne riputusalus.

Mõningast probleemi tekitab hands free-süsteemi kasutamine, sest selle helitugevuse nupp asub korpuse küljel, kõrvuti teiste lülititega.

TEL 25-l on kaasas eestikeelne ja ülevaatlik kasutamisjuhend.

Kolma testitud, UniVoice PH 136CSP on oma põhiomadustelt üpris sarnane teistele testitud telefonidele. PH 136 juures on siiski üks erinev funktsioon, nn save-süsteem. See funktsioon laseb telefonikõne ajal salvestada kuni 32märgilisse mälupessa telefoninumbri.

PH 136 miinus on lühike mälu säilivus. Juba kaks minutit pärast liinilt lahtiühendamist on mällu salvestatud numbrid kustunud.

Näiteks Euroseti mälus olevad numbrid säilisid isegi pool tundi pärast liinilt lahtiühendamist.

PH 136-l on suurte selgete numbritega klahvistik, mille materjalina on kasutatud nn pleksiklaasi. See tagab küll klahvide kulumatuse, kuid näiteks päikese käes hakkavad klahvid peegeldama ja seega segama numbri valimist.

PH 136-l on nagu teistel testitutel hands free-süsteem, mille helitugevuse regulaator asub aparaadi küljel. Võrreldes TEL 25ga on regulaatori asetus parem, sest selle kõrval ei ole teisi lüliteid.

PH 136-l on kaasas peale ingliskeelse kasutamisjuhendi ka eestikeelne, mis on võrreldes teiste testitud telefonide omaga väga lakooniline.

Hetkel kuum