25. veebruar 1998 kell 22:00

Heast asukohast jääb väheks

Hopner jättis väga ebameeldiva mulje. Ruumi on toodud kasutatud mööbel, nurgas seisab ära vajunud lääpas diivan. Kõik on väsinud ja tuhmunud, seetõttu pole sisutusest aru saada, kas koht on avatud hiljuti või siis 10 aastat tagasi. Istumiskoha loomisel on lähtutud vaid sellest, et paigutaks mingid asjad ruumi ja teeks ruttu uksed klientidele lahti. Kohal pole mingit sisekujunduse kontseptsiooni. Ruumi on raske pilguga hõlmata, sest see on pime. Omanikud pole ilmselt aru saanud asukoha väga headest eeldusest. Ehk ei vääri sellised kohad laiemat tähelepanu, võib jääda mulje, nagu tahaks sisekujundaja avaldada ainult sapiseid arvamusi, kuigi tegelikult kiidaks huvitavat interjööri hea meelega.

Hopner ei ole pubi ega ka restoran, vähemalt kujundusest see ei selgu. Kuid kas peab alati proovima kohta defineerida ja ehk ongi omanikud määratlematust taotlenud. Sama on ka arvamusega, et maja ajalooline välimus peaks kajastuma interjööris. Minu arust on neid pseudoajaloolisi kohti, kus paekivi seinast välja raiutud, Tallinnas juba piisavalt. Hopneri kujunduses on vigasid -- sein oli imelikku läikivat värvi ja ka baari garnituur oli kehvalt lahendatud -- kuid üldiselt mulle see koht meeldib. Teades Tallinna rendihindu, on õudne norida kujunduse kallal. Olen kindel, et omanikud teavad, kuidas ja mida tuleb paremini teha, kuid jaks ei hakka lihtsalt peale. Kliendi seisukohalt mõnus koht -- 7 punkti.

Õhtul sisenedes jättis Hopner väga pimeda mulje, seepärast jäid varju pildid seintel, mis valguse käes on ehk päris vahvad. Igatahes pimedas olid need lausa koledad. Kõrvu tagus võigas disko ja teenindajad ei osutanud klientidele mingit tähelepanu.

Tundus, et proovitud on teha vanaaegses stiilis ruumikujundust, mis oleks ka üsna loomulik hoone vanust ja asukohta ajaloolises vanalinnas arvestades.

Kuid millegipärast jäi kohta külastades mulje, et tegemist on lääne filmidest nähtud nurgataguse pimeda ja räpaka joomaurkaga, kus tavaliselt kahtlane klientuur. Viimane on kahetsusväärne, arvestades seda, et Hopneri asukoht on suurepärane, seepärast annan 2 punkti.

Hopneris lõi kohe alguses näkku peletav suitsuving, millest võis järeldada viletsat ventilatsiooni.

Üldiselt jättis see lihtsatest, suvaliselt kätte saadud ja odavatest materjalidest valmistatud pisike ruum määramatu olekuga vaba aja veetmise koha mulje.

Õllejoomiseks koht --mida on õigem ehk baariks pidada -- sobib, kuid lõunatama ei kutsu Hopner küll kindlasti mitte.

Kujunduses midagi silmatorkavat, mis oleks külastuse meeldivaks teinud, ei märganud.

Küll aga riivas valusalt pilku sohva, mis rikkus üldmuljet ruumist tunduvalt.

Meeldiv oli puittaladest lagi, kuid ka see ei suuda tõsta kohta keskpärasest kõrgemale 5 punkti.

Hetkel kuum