25. veebruar 1998 kell 22:00

Lühiuudised

AS Rakvere Lihakombinaat lõpetas jaanuari 68,2 miljoni krooni suuruse netokäibe ning nullkasumiga.

Kombinaat lõpetas jaanuarikuu plaanitust paremate majandustulemustega, ütles ettevõtte esindaja.

Jaanuaris oleks Rakvere lihakombinaat plaani järgi pidanud saama 1,2 miljonit krooni kahjumit. Käibe plaan oli 64,3 miljonit krooni.

1997. aasta jaanuarikuu näitajad olid vastavalt 47,2 miljonit krooni käivet ja 3,2 miljonit krooni kahjumit.

Käibe suur kasv oli tingitud ligi viiekordsest ekspordi kasvust ja Eestis müügi suurenemisest üle 20 protsendi võrreldes 1997. aasta jaanuariga, ütles ettevõtte esindaja. BNS

Riigikogu võttis eile vastu valitsuse esitatud seadusemuudatuse, millega saavad tagasiulatuvalt aasta algusest tulumaksusoodustuse nende ettevõtete otseinvesteeringud, milles välisosalus on 25 või enam protsenti.

Tulumaksuseaduse ühe paragrahvi muutmise eelnõu järgi on maksumäär viis protsenti otseinvesteeringutelt tingimusel, et dividende jagavas ettevõttes on dividendisaaja osalus 25 protsenti ja enam.

Näiteks portfelliinvesteeringutelt peab mitteresident maksma 15protsendist maksumäära. BNS

BNS Investor on unikaalne tarkvaralahendus, mille analooge maailmas veel praktiliselt pole, ütles BNSi juhatuse esimees Allan Martinson.

Börsiinfo, tehingud, hinnad ja noteeringud on jälgitavad nii tabelite vormis, graafiliselt kui liikuva börsitikkerina. Investeerija saab süsteemil lasta end hoiatada, kui mõne aktsia hind teeb suure hüppe.

Lisaks saab kasutada BNS Investorit isiklike väärtpaberiportfellide haldamiseks. BNS

Riigikogus läbis eile esimese lugemise pensionifondide seaduse eelnõu, mis määratleb pensionireformi kolmanda samba ehk vabatahtlikud maksed.

Valitsuse esitatud pensionifondide seadus määratleb vabatahtlikud kindlustusmaksed, mis eelnõu järgi käivituvad 1. juulil. BNS

Eile asutati Tartu ülikooli sihtasutuse juurde Seitsmenda Samba fond. Esimese suurannetajana kandis Eesti Ühispank fondi üle 200 000 krooni.

Parimatele vanemate kursuste tudengitele, magistrantidele ja doktorantidele stipendiumide maksmiseks loodud uue fondi nime pakkus välja president Lennart Meri. Statuudi järgi peab fondi tehtava annetuse suurus olema vähemalt 100 000 krooni. Fondi algkapitali moodustavad TÜ sihtasutuse usalduskogu liikmete eraisikutena tehtud annetused. ÄP

Aastaks 2000 tahab Eesti tarbijaühistute keskliit (ETK) hõlvata Tartu esmatarvete ja toidukaupade jaemüügiturust 25--30 %.

Praegu on ETK-l Tartus üks Konsumi ja kaks Edu keti kauplust ning osalus kaubamaja toidupoes. Selle aasta lõpuks valmib Tartu Maksimarket ja alustatakse kaubamaja juurdeehitust.

«Eesmärk on aastaks 2000 tuua Tartusse veel kaks Konsum ja kolm Edu keti kauplust,» ütles Tartu tarbijate kooperatiivi juhatuse esimees Tarmo Punger. ÄP

Hetkel kuum