5. märts 1998 kell 22:00

Saksa ja Inglise intressid endised

Eile jätkus dollari kursi tugevnemine jeeni suhtes. Maaklerite sõnul oli viimase langemine seotud peamiselt Jaapani rahandusministeeriumi kahe töötaja arreteerimisega süüdistatuna altkäemaksu võtmises kolmelt finantsinstitutsioonilt. Dollarit tugevdas ka aktsiahindade langus Tokio ja regiooni teistel börsidel. Nikkei indeks kukkus peaaegu poolteise protsendi võrra pärast tehnoloogiasektori langust Wall Streetil, sest elektroonikagigant Intel teatas tulude kahanemisest esimeses kvartalis.

Langus Wall Streetil pani pidurid dollari tugevamale tõusule ning USD jäi peatuma 127,48 jeenil.

Samal põhjusel jäi dollar väheliikuvaks ka Saksa marga suhtes. Margale avaldas vähest toetust Saksamaa töötute arvu vähenemine veebruaris 4000 tööealise võrra. Töötuskoefitsient jäi sellele vaatamata pärastsõjaaegsele kõrgeimale tasemele ehk 12,6 protsendile. Pidutsemiseks pole põhjust ka seetõttu, et sakslaste möödunud aasta keskmine sissetulek pärast tulu- ja sotsiaalmaksu mahaarvamist langes madalaimale tasemele Saksa Liitvabariigi loomisest saadik (1949). Sellega võib seletada ka asjaolu, miks Saksamaa Liidupanga ametnikud ei ole viimasel ajal püüdnud marga kurssi «üles rääkida».

Nii Liidupank kui ka Inglise Pank jätsid eile lühiajalised intressimäärad muutmata, mis aitas dollari kursil tõusta eile keskpäevaks marga suhtes 1,8174 DEMini ja naela suhtes 1,6512 GBPni.

Stagnatsioon valuutaturul paistab siiski lähipäevil otsa saavat. Diilerid räägivad suurte dollarioptsioonide ostmisest New Yorgis ja Londonis.

Hetkel kuum