Elsafe takistab staatilise elektri teket

11. märts 1998, 00:00

rulli laius 2 m
kogu- ja kulumiskihi paksus 2 mm ja 0,5 mm
kaal 2700 g/m²
hind käibemaksuga 249 kr/m²
allikas Finlayson Eesti AS/Upofloor

Elsafe on pooljuhtiv PVC-põrandakate, mis takistab staatilise elektri tekkimist ja kaitseb sellega tundlikke aparatuure kahjustuste eest. Põrandakatte põhilisteks kasutuskohtadeks on elektroonikatööstus, kommunikatsioonirajatised ja ruumid, kus on tegu staatilisele elektrile reageeriva aparatuuriga.

Elsafe täidab elektroonikatööstuse ja telekommunikatsioonifirmade erinõudeid põrandakatetele. Samuti sobib see testimislaboritesse, kus on palju arvuteid või mõõteriistu.

Tänu põrandakatte ainulaadsele ehitusele on elektrijuhtivus kogu katte pinnal ühtlane. PVC-katte peale trükitav muster annab põranda kujundamisel avarad võimalused -- katte mustris puuduvad mustad grafiiti sisaldavad laigud, mis andsid elektrijuhtivuse vanematele pooljuhtkatetele.

Elsafet on lihtne paigaldada. Katte kinnitus ei nõua elektrijuhtivaid liime. Paigalduseks sobivad tavalistele PVC-katetele mõeldud liimid.

Juhtivuse tagamiseks ühelt paanilt teisele pole vaja vaskribasid -- hea kontakt saavutatakse spetsiaalsete klambrite abil, mis jäävad põrandaliistu alla. Paanide vuugid saab vastupidavaks kas jootevedeliku või kuumkeevitusega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing