Lühiuudised

11. märts 1998, 00:00

Riigikohtu kolleegium arutab täna Tartus õiguskantsleri taotlust tühistada tollitariifiseaduse sätted, mis annavad tollimaksu kehtestamise õiguse valitsusele.

Põhiseaduse kohaselt on riiklike maksude kehtestamine riigikogu õigus ning maksumaksjal on maksukorralduse seadusest tulenevalt kohustus maksta ainult seadusega sätestatud ja kehtestatud riiklikke makse, väidab õiguskantsler riigikohtule saadetud taotluses.

Õiguskantsler nõudis mullu detsembris riigikogult tollitariifiseaduse vastavusse viimist põhiseadusega, kuid riigikogu jättis seaduse muutmata. Tollitariifiseaduse, kohaselt kehtestab ja tühistab tollimäärad valitsus. ÄP

Maailmaturu hindade langusest ja konkurentsist tingitud bensiini hinna langus Eestis võib ASi EK müügijuhi Mati Ruuli sõnul peatuda. Ruul märkis, et kütuse hinnad on praeguseks saavutanud küllalt madala taseme, et uuesti tõusma hakata.

Kõik kütuse jaemüüjad on viimastel päevadel korduvalt bensiini hinda langetanud, põhjendades seda maailmaturu hinnasuundumustega.

Tänasest maksab bensiini 95E liiter Neste tanklates 6,3 krooni, Alexelas, Statoilis ja Shellis 6,4 krooni. BNS

Eesti suurima pankrotipesa, kalatööstusettevõtte RAS Ookean pankrotihaldur Arno Mägi tahab end suurettevõtte keeruka protsessi halduri kohalt taandada.

«Mul on selleks tõsised põhjused,» ütles Mägi, soovimata neid esialgu avaldada.

Mägi tunnistas, et teda on nii Ookeani protsessiga seoses kui ka teiste tema hallata olnud ja olevate pankrottide menetlemise käigus mitu korda füüsilise vägivallaga ähvardatud.

Mägi rääkis, et esitab mais kohtule järjekordse aruande Ookeani pankroti käigust ja teeb siis tõenäoliselt ka avalduse enda taandamiseks. «Kohtule räägin ka põhjustest,» kinnitas ta. BNS

Riigikogus läbis eile esimese lugemise valitsuse esitatud muudetud riigihangete seadus, mis seab kodu- ja välismaised ettevõtted konkurssidel osalemises võrdsesse olukorda.

Seadusemuudatus kahekordistab ka seni kehtinud riigihanke konkursside korraldamise alammäärad -- oste peab teostama senise 100 000 asemel 200 000 krooni ületavas summas ja teenuseid miljoni asemel kaks miljonit krooni ületavas summas. BNS

Krediidipank teenis veebruaris 160 000 krooni kasumit, ütles panga pearaamatupidaja Lea Arro.

Jaanuaris sai Krediidipank 1,8 miljonit krooni kahjumit.

Krediidipanga bilansimaht kasvas veebruaris kuus protsenti, moodustades kuu lõpu seisuga 772,4 miljonit krooni. BNS

AS Ühisliising loodab käivitada aprilli lõpuks Leedus tütarfirma ning alustada autoliisingu pakkumisega.

«Oleme praegu turu uurimise staadiumist väljumas ning valmistatakse ette Leedu tüüplepinguid ja ettevõtte registreerimist,» ütles Ühisliisingu Leedu projekti juht Mart Jesse. «Hiljemalt aprilli lõpuks üritame olla löögivalmis.» Jesse sõnul on esialgu kavas avada Vilniuses kontor, kus hakkab tööle kolm inimest. Pikemas perspektiivis tuleb kõne alla esinduste avamine ka teistes Leedu linnades. BNS

Tallinna linnakohus algatas Bekkeri sadamat haldava Balti Baasi ühe omaniku Hoisti Kraana pankrotimenetluse ja võib selle välja kuulutada aprillis.

Pankrotiavalduse Hoisti Kraana vastu esitas aastavahetusel metalli hulgimüügiga tegelev Rautaruuki Eesti, kelle nõue küünib 10,26 miljoni kroonini.

Soome Rautaruukile kuuluva Eesti tütarfirma nõue Hoisti Kraana vastu tekkis eelmisel aastal kauba eest tasumata jätmisest. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing