11. märts 1998 kell 22:00

Kas ühinemisel tekib teile tugev konkurent?

Tugevad konkurendid on nad ju kogu aeg. Eraldivõetunagi on nad meist ju tugevamad. Kui õieti ma nüüd turusituatsiooni küll näen, aga ma arvan, et ühinemisest peaks eelkõige võitma Merko, kes on rohkem peatöövõtu firma. EMV on ise tugev.

Tulevik Eesti ehitusturul peaks olema perspektiivikam ikkagi sellistel ehitusfirmadel nagu EMV, kellel on endal arvestatav ehitusjõud taga.

Täna on kõigile tööd jätkunud ja läbisaamine mõlema suurega on meil sõbralik. Meie prioriteet on ikkagi Venemaa ja Ukraina. Täna ei ole Eestis probleemi, tööd jätkub kõigile.

Ei usu, et ta siis tugevam konkurent on kui praegu. Muidugi, suurtele objektidele on siis lihtsam garantiisid anda. See edu ehk saab neil olema, kui on just suured maailmapanga hanked. Aga muudes projektides -- konkurss nagu ikka konkurss.

Mina mingit ohtu ei näe. Meie kontserni aastakäive on 9 miljardit Eesti krooni. Nendel tuleb kahe peale miljard kokku. Aga noh, seda enam võib nendega koostööd teha, kui tekib võrdväärne partner. Meil on kogu aeg mõlema firmaga väga head kontaktid ja hea koostöö olnud.

Teisest küljest -- võib-olla läheb olukord turul natuke monopolistlikuks, kusagilt peab mingi vastukaal tekkima.

Noh, nad mõlemad on niigi tugevad konkurendid olnud. Ma ei oska seda täpselt kommenteerida, ilmselt annavad firmad pärast ühinemist ise asjale kommentaari, mis edasi saab.

Meie tegevus Eestis on väga väike võrreldes mõlema ühineva firma panusega Eesti ehitusturul. Ei saa üldse võrreldagi neid käibeid ja mahtusid.

Ühinemisel on ikkagi lähtutud turusituatsioonis firmade võimaluste parandamisest. Sellist sammu ei võeta ette niisama või et oma panust kehvemaks teha.

Info on veel liiga uus, et oskaks täpsemat kommentaari anda.

Minu arvates on ainult tervitatav, et selline ühinemine toimub. Minul selle vastu küll midagi ei ole. See annab parema võimaluse võidelda suuremate rahvusvaheliste objektide puhul välisfirmadega.

Kui me läheme Euroopa Liitu, siis muutub asi järjest ärevamaks. Euroopas esitatakse konkurssidel osalejatele väga suuri nõudmisi. Selles mõttes on väga tervitatav, et kaks Eesti ehitusettevõtet ühinevad, nii suudame väärilist konkurentsi pakkuda.

Kitsas on siin ehitusturul ju kogu aeg olnud. Eestis on ehitajaid palju ja turg on väike, nii et tuleb alati vaadata ka väljapoole Eestit.

Ega kerge ei saa olema kellelgi. Aga kui majandus läheb ülesmäge, siis ehituses tööd ja leiba jätkub.

Hetkel kuum