5. aprill 1998 kell 22:00

Aktsia hinna tõus tekitab kahtlusi

Pennu aktsiaga kaubeldi reedel 9,2 mln krooni ulatuses, aktsia hind tõusis päeva jooksul 18%. Viru Ranna aktsia käive oli eile 7,4 krooni, hind tõusis 7 protsenti.

HF Kapitali juhataja Margus Uudami sõnul on nende ettevõtete suure käibe tekitajad ilmselt suured välisinvestorid. «Ilma nähtava põhjuseta suurte käivete taga võib olla ka midagi muud,» märkis Uudam. «Väärtpaberiinspektsioon peaks sellistele anomaaliatele enam tähelepanu pöörama.»

Pennu nõukogu esimees Alo Koop kinnitas, et mingeid uudiseid ettevõttest tulemas pole. «On projekte, millega me tegeleme, kuid neist ei saa veel konkreetselt rääkida,» ütles Koop.

ASi Viru Rand juhatuse esimees Endel Pilder kinnitas, et neilt pole lähitulevikus uudiseid tulemas.

ICI Trusti analüütik Sven Kunsing ütles, et ei näe ühtegi põhjust, miks Pennu ja Viru Ranna aktsia vastu reedel tavapärasest suuremat huvi tunti.

Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Tõnu Peki sõnul võib suur huvi Pennu ja Viru Ranna vastu olla juhuslik. «Loodetavasti pole sealt tulemas uudiseid, millest osa investoreid võiksid teadlikud olla,» ütles Pekk.

Kui sealt ettevõtetest lähitulevikus mõni uudis tuleb, on karta, et osadel investoritel oli info varem teada, ütles Hoiupanga analüüsi keskuse juhataja Martti Singi.

Hetkel kuum