12. aprill 1998 kell 22:00

Klementi aktsiaga börsil kolm suurtehingut

Börsipäeva lõpul registreeriti Klementi aktsiaga viie minuti jooksul börsipäeva lõpul kolm tehingut, millega iga kord vahetas omanikku 100 000 aktsiat. Aktsia hind oli esimese tehingu korral 17 krooni, järgmisel 17,5 krooni ja viimasel taas 17 krooni. Eelnevalt oli kogu börsipäeva jooksul olnud Klementi aktsiaga üks tehing varahommikul, kui omanikku vahetas 89 aktsiat hinnaga 16,9 krooni.

«Suuremad aktsionärid on ilmselt omavahel hinnas kokkuleppele jõudnud,» kommenteeris Tallinna Panga aktsiadiiler Märt Helmja. Nüüd on tehing börsil fikseeritud, lisas ta. Helmja sõnul on võimatu öelda, kas kolm tehingut on omavahel seotud. «Skeeme saab teha igasuguseid,» märkis ta vastuseks küsimusele, kas võib oletada, et kõigi tehingute taga on üks ostja või müüja.

Arvestades tüki suurust on tehingud märkimisväärsed, aga vaevalt siin siseinfot kasutati, kommenteeris Charlie Viikberg Hansapangast. «Eesti on selles suhtes muutunud paranoiliseks,» märkis ta.

Suurtehingute vormistamine päeva lõpul on Viikbergi sõnul reeglipärane, sest nii ei teki turu hirmutamise ohtu ja ka suurema koguse kokkuostmiseks või -müümiseks on maakleril vaja aega. «Seos on selles, et need tehingud on varem kokku lepitud ja hiljem sisse kantud,» tõdes ta.

Kolm suuremat tehingut oli üllatus ka meile, kinnitas Klementi juhatuse esimees Madis Võõras pärast arupidamist nõukogu esimehe Ardo Kamratoviga. «Istume siin ja mõtleme ise ka, kes see võib olla,» tähendas Võõras.

Kui neljapäeval vahetas omanikku 300 000 Klementi aktsiat, ületab see 10 protsenti firma 2,425 miljonist aktsiast.

Hetkel kuum