Lõunaeestlastele pakutakse toetust

15. aprill 1998, 00:00

Mai keskel antakse Lõu-na-Eesti piiriäärsete maakondade omavalitsustele üle Phare programmi osana käivitatud Credo programmi projektide juhendid, mille alusel on võimalik taotleda abiraha valdade majandus-, kultuuri-, sotsiaalelu arendamiseks ja ökoloogilise seisukorra parandamiseks. Taotluste esitamise tähtaeg on 15. juuli.

Eestis kureerib Credo programmi siseministeerium. Töö korraldamiseks ja programmi vahendamiseks taotlejaile on loodud Võru maavalitsuse juurde Credo sekretariaat. 1997. a Phare programmi poolt eraldatud eelarve Credo projektide rahastamiseks on umbes 180 miljonit Eesti krooni.

Vastavalt toetusraha suurusele on Credo projektid jaotatud kaheks: investeerimisprojektideks ja n-ö pehmeteks projektideks, mis hõlmavad koolitust jms.

Investeerimisprojektid võivad taotleda Credolt toetust kuni neli miljonit krooni tingimusel, et taotleja leiab projektile 20%-lise kaasfinantseeringu. Pehmete projektide toetusraha on kuni 700 000 krooni. Ka nende projektide puhul on vajalik kaasfinantseerimine 10% ulatuses. Kuivõrd Credo programm on suunatud eeskätt Eesti-Läti ja osaliselt ka Eesti-Vene piiri äärsete alade vahelisele koostööle, on programmist abi Võru, Valga, Viljandi ja Pärnu maakonnal, kui leitakse oma projektile koostööpartnereid Läti vabariigi Aluksne, Valmiera, Valka ja Limbadzi rajoonist ja praegu Vene Föderatsiooni koosseisus olevalt Petserimaalt.

Oma projektidele võivad Credo programmilt tuge saada eelkõige kasumit mittetaotlevad organisatsioonid ja asutused. Taotlejaks võib olla ka erasektorisse kuuluv ettevõte, mis ei taotle oma projektiga kasumit, vaid arendab piirkonna eluolu.

Credo programm annab toetuse projektidele, mis arendavad ettevõtlust, viivad läbi koolitusi, parandavad keskkonna seisundit või arendavad teenindussfääri.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing