Börsiettevõtted pakuvad valitutele aktsiaid

21. aprill 1998, 00:00

Price Waterhouse'i konsultant Hardo Pajula ütles, et optsioonide eesmärk on panna juhtkond omanike huvides tegutsema, et aktsia hinda tõsta. Peale fikseeritud palga teenib optsiooni saaja ka aktsiate väärtuse kasvust, mis suurendab tema jõupingutusi.

Hansapanga ökonomist Mart Tõevere ütles, et Hansapangas ei ole optsioonisaajate ring üksnes juhtivtöötajatega piiratud ja tulemusvestluste põhjal teeb juhatus otsuse, kellele konkreetsel aastal optsiooni saamise õigus laieneb.

Hansapanga aktsionärid otsustasid sügisel emiteerida kolme aasta jooksul kuni miljon uut aktsiat. Senini oli aktsiaid optsiooniks ostetud turult.

Ühispanga juhtivtöötajatele ja spetsialistidele mõeldud kuni viieaastane aktsiaoptsioon kinnitati kaks aastat tagasi aktsia hinnaga 13 krooni. Praeguseks on välja jagatud 905 000 aktsiat.

Ühispanga president Ain Hanschmidt ütles, et optsiooni aktsia hind võib aastatega pisut muutuda, kuid mitte märkimisväärselt. «Kui me nüüd hinda muudaks, oleks see petmine,» lausus ta.

Tallinna Kaubamaja finantsdirektor Urmo Vallner märkis, et üks pikaajalise optsiooni eesmärk on inimeste kinnitamine ettevõtte külge. Kui hea spetsialist võib muidu parema palgapakkumise peale ära minna, siis optsiooniga teenitavast tulust ta tõenäoliselt niisama kergelt loobuda ei taha, lisas Vallner.

Optsiooni läbiviimiseks võib aktsiaid juurde väljastada või turult osta. Vallneri sõnul seadus pikemaid kui aastaseid optsioone ei toeta, sest seaduse järgi ei tohi ettevõte üle aasta enda aktsiaid omada. «Tõenäoliselt pole seaduse loojad sellise võimalusega üldse arvestanud,» lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing