Lühiuudised

21. aprill 1998, 00:00

Hansapank langetab teisipäevast eraisikutele pakutava eluasemelaenu intresse ühe protsendi võrra.

Hansapanga teatel kehtib alates teisipäevast järgmine hinnakiri: laen intress eluasemelaen 6 kuu DEMi tähtajaga libor + 8% kuni 15 aastat kuni 20aastane 12% eluasemelaen 5 aastaks fikseeritud intressiga. Allikas: BNS

Investorid märkisid Hüvitusfondi XI seeria obligatsioonide finantsinstitutsioonidele suunatud emissiooni mahus 40 miljonit krooni esialgsetel andmetel täis.

«Eemissioon märgiti küll üle, kuid mitte olulisel määral,» ütles Hüvitusfondi juhatuse liige Allan Sombri.

Hüvitusfond lunastab obligatsioonid 26. septembril 2000. aastal. XI seeria obligatsioonidele makstakse fikseeritud intressi seitse protsenti aastas, millele lisandub lisaintress.

Emissiooni minimaalne müügihind oli 254 EVP-krooni.

XI seeria obligatsioonide väärtuspäev on 24. aprill, mil fond avaldab ka emissiooni kinnitatud tulemused. BNS

Tallinna Pangast aprilli algul lahkunud Raul Parusk asub tõenäoliselt tööle Hansapanga jaepanganduse direktorina.

Endine Tallinna Panga juhatuse liige kinnitas, et on teinud Hansapanga pakkumise suhtes positiivse otsuse. «Töölepingut veel sõlmitud ei ole,» lisas ta.

Parusk asub Hansapangas tööle mais.

Koos teise juhatuse liikme Priit Põldojaga esitas Parusk aprilli algul Tallinna Panga nõukogule lahkumisavalduse, sest ei soovinud jätkata Tallinna Pangas selle liitumisel Ühispangaga.

Tallinna Pangas töötas Parusk samuti jaepanganduse ala direktorina. BNS

Eesti kommertspangad teenisid möödunud aastal 861,6 miljonit krooni (34,46 miljonit latti) ehk vähem kui Läti pangad.

Läti pankade auditeeritud kasum oli kokku 45 miljonit latti ehk 109 miljonit krooni, on Läti Pank varem teatanud.

1996. aastaga võrreldes oli Eesti pankade kasumikasv samas palju kiirem kui Läti finantsasutsutel. Eesti pankade kasum kasvas mullu 84,6 protsenti, Läti pankade kasum aga 36 protsenti. BNS

Kärdla linn valis konkursi tulemusena oma kontsernikontot haldama Maapanga.

Maapanga juhatuse esimehe nõunik Urmas Glase ütles, et Maapangale oli see esimene kord võita konkurss linna eelarve teenindamisel.

Maapangas avatud kontsernikontol hakkab Kärdla linn lisaks eelarvele hoidma oma allasutuste ja sajaprotsendiliselt linna omaduses olevate äriühingute raha.

Kärdla eelarve ja linnaasutuste ning -ettevõtete rahaliste vahendite aastamaht on ligikaudu 30 miljonit krooni. BNS

Autokaubanduskontserni Amserv Grupp esimese kvartali kasum oli konsolideeritud andmeil 1,02 miljonit ja käive 93,4 miljonit krooni.

«Amserv Grupp täitis aasta alguses planeeritud esimese kvartali käibe- ja kasumiprognoosi 107protsendiliselt,» ütles ettevõtte juhatuse esimees Raivo Kütt.

Amserv Grupp müüs kolme kuuga kokku 233 Toyota ja Opeli sõiduautot ja 24 kaubikut. Grupi aasta kasumi- ja käibeprognoosid on vastavalt 7 ja 445 miljonit krooni. BNS

Kogeri & Sumbergi Ehitus alustas esmaspäeval Viljandis uue ligi 30 miljonit krooni maksva Centrumi kaubanduskeskuse ja hotelli ehitust.

Jõuludeks valmiv ärikeskus on Viljandi Centrumi juhatuse liikme Tiit Maisa sõnul üle 5000ruutmeetrine neljakorruseline hoone, mis koosneb kaubandus- ja ärikeskusest ning 38kohalisest hotellist.

Kogeri & Sumbergi Grupi eelmise aasta konsolideeritud ja auditeeritud neto-käive oli 377,5 miljonit krooni ning puhaskasum 7,5 miljonit krooni. BNS

Kinnisvarafirma Kristiine Keskuse AS kavatseb rajada Maardusse endise Eesti Fosforiidi hoonetekompleksi baasil tööstuskinnisvara pargi.

«Maardu 150 hektari suurune kompleks asub logistiliselt väga heas kohas ning põhilised kommunikatsioonid on juba olemas. Läheduses on Muuga sadam, Peterburi maantee ning on ka oma raudteeharu,» rääkis Kristiine Keskuse juhatuse esimees Margus Reinsalu.

Reinsalu sõnul käib praegu piirkonna üldplaneeringu tegemine, millesse on kaasatud üks suur Hollandi ehitusfirma ja ka Hollandi valitsuse rahad. BNS

Hansatee katamaraan Tallink Ekspress I ja Lindaliini tiiburid ei saanud raskete jääolude tõttu esmaspäeval navigatsioonihooaega alustada.

Hansatee avalike suhete konsultant Malle Aleksius ütles, et Helsingi pool on meres ligi poole meetri paksune jääsupp, mis ei luba katamaraanil merele minna.

«Väga kahtlane, kas me üldse sel nädalal välja läheme,» ütles tiiburitega Tallinna ja Helsingi vahel liiklust korraldava ASi Lindaliin reisiosakonna juhataja Katrin Kalde. BNS

Eesti suuruselt teise lihatöötleja Valga lihatööstuse käive kasvas esimeses kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes kolmandiku võrra, ulatudes 49,7 miljoni kroonini.

Valga lihatööstuse direktor Elmut Paavel ütles, et ettevõtte käive kasvas valmistoodangu arvel 17 protsendi võrra. Ülejäänud osa müügikäibe kasvust andis tema sõnul lihakerede müük.

Paavel ütles, et tänavu kolme kuuga teenis lihatööstus 1,4 mln krooni kasumit. Ettevõtte eelmise aasta kogukasum oli 1,9 mln krooni. Tänavune kasumiprognoos on 4 mln krooni. BNS

Tallinna linnavalitsus suleb 1972. aastal ajutisena rajatud Pääsküla prügmäe 1. juuliks 2001, katab selle mullaga ning teeb sinna haljasala.

Prügila sulgemine läheb linnale maksma ligi viis miljonit krooni, ütles Tallinna keskkonnaameti juhataja Aap Mumme. Tema sõnul on prügila sulgemisprojekti tähtaeg 2003. aasta.

Kinnisvarafirma Mendelson & Co analüütiku Aivo Vahemetsa sõnul mõjutab see kinnisvara hindasid Pääsküla kandis. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing