11. mai 1998 kell 22:00

Leks ehitab uue peahoone

Maja ehitamise ja kinnisvarainvesteeringuga hakkab tegelema seltsi uus tütarfirma Leks Investeeringute AS. Täna toimub esimene koosolek, kus kinnitatakse täpsem ajakava ja projekti elluviimise juhid.

Vaibaparadiisi kõrval asuva 3580m² krundi ostusumma oli 16,1 mln krooni, mis tuli fondi omakapitalist, ütles Leks Kindlustuse juhatuse esimees Raul Kastan.

Vähempakkumisel konkureerinud 42 asukoha seast valis selts välja OÜ Metro Kinnisvara pakutud krundi selle soodsa asendi tõttu, rääkis Kastan. «Kui kindlustus on tulevikuäri, on nn Uus-Tallinn, kuhu me oma maja plaanime, ka tuleviku koht,» kommenteeris ta valikut.

Kastani sõnul kavandatakse uue peahoone ehitamist, sest pärast ETAS Kindlustusega ühinemist jääb Leksi praegune maja Narva maanteel kitsaks. Uude majja planeeritakse kuni 3000 m² pinda kindlustusseltsi tarbeks. «Teist samapalju ehitame juurde väljarentimiseks, mis annab meile tulevikus võimaluse vastavalt vajadusele oma töötajatele ruume juurde võtta,» rääkis Kastan.

Kokku peaks investeeringute maht ulatuma kuni 120 miljoni kroonini.

Vastavalt sellele, kuidas projektile finantsinvestorid leitakse, määratakse ära ka Leksi enda finantseerimise ulatus. Kastani sõnul võib see olla 20--30% projekti maksumusest.

Hetkel kuum