12. mai 1998 kell 22:00

Tallinna Vesi alustab koos Merkoga kinnisvaraäri

ASi Tallinna Vesi juhatuse esimehe Enno Pere sõnul on esimesed objektid Järvevana tee 3 kompleks ning veetornid Tõnismäel ja Bekkeri sadamas.

Pere sõnul otsustati Merko kasuks just majanduslikel kaalutlustel, sest Merkol on investeeringuteks kõige rohkem vaba raha -- 70 miljonit krooni. Kõik pakkumused arutati läbi ja poolteise aasta pikkuse uuringu tulemusel selgus, et Merko on sobivaim ehitustööde tegemiseks, lausus Pere.

Konkurssi partneri leidmiseks Pere sõnul ei korraldatud. Seda polnud vaja ning tulemusi oleks saadud võltsida, kommenteeris ta.

ASi Feeri Kinnisvaraarendus juhatuse esimees Robert Borodin ütles, et Merkole oli ühisfirma loomine ASiga Tallinna Vesi väga hea tehing, millest oleks ka nemad olnud väga huvitatud. Nii perspektiivse äri jaoks oleks me leidnud ka 100 miljonit krooni, lausus Borodin, avaldades kahetsust, et veevärk ehitusfirma leidmiseks konkurssi ei korraldanud.

Merko Ehituse nõukogu esimehe Toomas Annuse sõnul alustab ühisfirma tegutsemist umbes 15 miljoni krooni suuruse stardikapitaliga, millest poole moodustab Merko raha ja teise poole ASi Tallinna Vesi põhivarad.

Millal aktsiakapitali suurendatakse, ei osanud Annus veel öelda. Veevärgil on palju maade erastamise probleeme, lisas ta. Ka Vesimeri direktori nime ei soovinud Annus veel avalikustada.

Seni Tallinna veevärgiga tihedat koostööd teinud ehitusfirma EMV juhatuse esimehe Jaanus Otsa sõnul pole lepingute lõpetamine EMVga tõenäoline. Otsa ütles, et ta on Perega kohtunud ja viimane on kinnitanud koostöö jätkumist. Merko ja veevärgi ühisfirma on märk tervest konkurentsist ja mina olen turumajanduse pooldaja, lisas ta.

Otsa arvamust koostöölepingute kehtima jäämise suhtes kinnitas ka abilinnapea Ants Leemets, kes pidas EMV ja Merko poolt tehtavaid ehitustöid täiesti erinevaks. Arvatavasti loob Tallinna Vesi teisigi tütarfirmasid, sest vee tarbimine on vähenenud 16 protsenti ja veevärk peab edukuse säilitamiseks otsima uusi tegevusni??e, ütles Leemets.

Hetkel kuum