19. mai 1998 kell 22:00

Kas hinnatase on sealmaal, et tasub taas investeerida?

Mina olen väikeinvestor, ega minul ei ole seal mingisuguseid suuri summasid. Nojah, kelle jaoks suured, minu enda jaoks on nad küll suured.

Ütlen päris ausalt, et lausa juba mõtlesin selle peale üks päev siin. Eelmise nädala lõpus. Et kaua see hind ikka kukub. Paras aeg oleks osta.

Ei ole ju mingi saladus, et suured pangad lähevad kokku. Tallinna ja Ühispank ja Hansa-Hoiu -- ei ole mõeldav, et aktsia hind jääb sinna, kus ta on. Neli tõsist panka lähevad kokku ja Hansapanga ning Ühispanga pealikud on väga asjalikud vennad seal eesotsas. Küll nad midagi välja mõtlevad.

Mina ei pabista üldse. Mõne kroonikesega olen ma siin muidugi vahepael peksa saanud -- küll ta tagasi tuleb. Ta ei pruugi tõusta lähema päeva, nädala või kuuga, aga tahes-tahtmata ta tõuseb ikkagi. Selles ma olen üsna veendunud ja mõtlen küll, et peaks ostma. Aga kui palju, see on teine teema.

Ei ole vaba raha, ei saa investeerida. Olen andnud oma aktsiad mängimiseks HF Kapitali kätte ja ise oma aktsiaid ei juhi. Selles mõttes olen isegi pettunud, näen, et firmadel, kes on spetsialiseerunud börsimängude vahendustegevusele, ei ole parimad päevad. Koos minuga, kes ma vahetult olen investeerinud.

Olen arvanud korduvalt, et aeg on ostma hakata, aga ikka on börs veel kukkunud. Olen õnnetus seisus, on vaja hakata eluasemelaenu kustutama. Oleks vaja aktsiad maha müüa, aga praegu on nii kehv seis, et ei ole riskinud ka seda sammu ette võtta.

Ei usu erilist tõusu. Oli lootus, et aprillis-mais algab tõus, jäin ootama. Seesmist kindlustunnet, et ta on põhjas, ei ole. Ja uuesti investeerimisest ei saa rääkida.

Majandusmehhanismist tulenevalt ju enam languseks nagu põhjust ei ole, võiks arvata, et ülebluff, mis oli, on juba otsa saanud. Aga praegu on käivitunud vastupidine emotsionaalne pessimism ja see jätkab oma tööd. Emotsionaalne langus ei ole veel peatunud.

Hetkel kuum