21. mai 1998 kell 22:00

EVP investeerimisfond lõpetab tegevuse

Estib-Talinvesti Varahalduse tegevdirektori asetäitja Johann Sulling ütles, et EVP investeerimisfondi tegevuse lõpetamise põhjus on kõigile kinnist tüüpi investeerimisfondidele probleemiks saanud aktsia madal likviidsus ja topeltmaksustamine. «Praegu on aktsia hind tema puhasväärtusest 30 protsenti madalam ja kuna aktsiatega kauplemise käive on väike, ei saa olulist likviidsuse paranemist tulevikuks prognoosida,» sõnas Sulling.

Investeerimisfondi aktsionärid kinnitasid nõukogu ettepaneku maksta dividendideks 1,6 miljonit krooni fondi 3,37 miljoni kroonisest puhaskasumist ehk kaks krooni aktsia kohta. Eelmisel aastal maksti EVP investeerimisfondi osanikele dividendideks 20 krooni aktsia kohta, mis moodustas enamiku teenitud kasumist.

Vastupidiselt Sakala keskuse saali kogunenud ligi 350 aktsionäri etteheidetele fondi madala kasumi ja kümme korda väiksemate dividendide kohta, hindas Sulling investeerimisfondi mullust tegevust rahuldavaks. «Fondi kasum on kõiki aktsiaindekseid jälgides piisavalt hea,» lausus ta.

Eelmisel aastal maksti võrreldes tänavusega tunduvalt suurem summa dividendideks, et inimesed saaksid oma EVPdes investeeritud summa kroonides kätte, ütles Sulling. «Kõik, kes panid fondi kunagi EVPd sisse, on dividendides oma raha Eesti kroonides juba tagasi saanud ja nüüd saavad nad likvideerimise järel vähemalt sama palju Eesti kroone lisaks,» väitis Sulling.

Hoiupanga Aktivajuhtimise ASi juhataja Kristjan Hänni ütles, et EVP investeerimisfondi aktsionärid langetasid ratsionaalse otsuse. Fondi likvideerimise teemat arutatakse Hänni sõnul ka Suurerastamise investeerimisfondi (SEIF) aktsionäride koosolekul. «See on aktsionäride hetke valik, hindamaks, kas Eesti aktsiaturg pakub taas mingit võimalust tulu teenida,» sõnas ta.

Erastamise usaldusfondi juhataja Urmo Edavere ütles, et kuigi nende fondi korraline üldkoosolek on juba toimunud, on sügisel plaanis kokku kutsuda aktsionäride erakorraline koosolek. «Suvel ei pruugi häälte arvu kokku saada, mistõttu enne sügist me likvideerimist siiski arutama ei hakka,» lausus Edavere.

Viktor Trasberg EIF Milleniumist ütles, et praegu fondi tegevuse lõpetamiseks konkreetset plaani ei ole. Ta ei välistanud aga, et fondi likvideerimise ettepanek võib tulla aktsionäride poolt veel sellel aastal.

Hetkel kuum