27. mai 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Hoiupank saavutas investoritega kokkuleppe pikendada kuue kuu võrra 336 miljoni kroonist sündikaatlaenu.

Sündikaatlaenu koordineerija on Bankgesellschaft Berlin, veel osalevad sündikaadis Bayerische Landesbank, Creditanstalt ja RZB.

Juunis tuleb Hoiupangal refinantseerida veel üks 90 miljoni Saksa marga suurune laen. BNS

Eesti Raudtee ootab rahvusvahelise reisijateveoga tegeleva ühisaktsiaseltsi konkursile pakkumusi Euroopa suurtelt erafirmadelt, sealhulgas laevakompaniidelt.

Eesti Raudtee juhatuse esimees Parbo Juchnewitsch ütles, et ettevõtte mitterahaline sissemakse firmasse on 19,5 miljonit krooni ja koosneb vagunitest, veduritest ja kinnisvarast.

Loodavas operaatorfirmas hakkab investorile kuuluma vähemalt 51 protsenti aktsiatest. BNS

Reval Hotelligrupp korraldab Hansa Investmentsi vahendusel aasta teises pooles 120 miljoni kroonise avaliku aktsiaemissiooni.

Emissiooni hinnataset pole veel otsustatud, ütles Hansa Investmentsi tegevdirektor Piret Raudsepp.

Reval Hotelligrupi juhataja Andres Liinat ütles, et emissiooni hind kujuneb nõudmise-pakkumise vahekorrast.

Emissioonist saadavat lisaraha kasutab grupp olemasolevate ja uute arendusprojektide rahastamiseks, nagu Riia südalinna ehitatav hotell ja plaan osaleda Tallinna Olümpia hotelli aluse maa erastamiskonkursil. BNS

Järgmisel kolmapäeval kogunev erastamisagentuuri (EEA) nõukogu tahab erastamisnimekirja kinnitada riigile kuuluva Eesti Põlevkivi ja määrata selle erastamisviisi.

EEA peadirektor Väino Sarnet ütles, et agentuuri tegevjuhtkond teeb nõukogule ettepaneku lülitada Eesti Põlevkivi aktsiad erastamisnimekirja, et saaks alata ettevõtte tegelik müük.

Erastamiskava kohaselt müüakse aktsiad aktsiakapitali laiendamise teel strateegilistele investoritele, eelistades kaevanduste müümisel nendega otseselt seotud ettevõtteid nagu Kiviter ja Kunda Nordic Tsement.

Eesti Põlevkivi erastamise vastu on huvi tundnud Narva elektrijaamu himustav NRG Energy. BNS

Eesti Varakindlustuse AS võtab seoses KAS Kalju ainuomanikuks saamisega üle kogu tütarfirma kindlustusportfelli, misjärel hakkavad seltsid tööle ühise kaubamärgi all.

Eesti Varakindlustuse AS omandas reedel Narva linnalt 43,97% KASi Kalju aktsiatest, muutudes seega KASi Kalju aktsiate ainuomanikuks.

«Kalju struktuur dubleeris Eesti Kindlustuse struktuuri, kes on esindatud kõikides maakondades ja pakub kõiki teenuseid, mistõttu on efektiivsem tegutseda koos,» selgitas Eesti Kindlustuse välisprojektide grupi direktor River Tomera.

Seltside aktsionäride erakorralised üldkoosolekud otsustasid 31. mai seisuga Kalju 4,92 miljoni kroonise mahuga kindlustusportfelli Eesti Varakindlustusele üle anda.

Seltsi ärinimeks jääb Eesti Varakindlustuse AS, KASi Kalju aktsiad kaotavad kehtivuse ja varad liidetakse. ÄP

ASi Tallinna Vesi spetsialistid ja kinnisvaraarendusfirmade esindajad arutasid eile, milline võiks olla vee- ja kanalisatsioonivõrguga liitumisel mõlemale poolele sobiv hind, kuid ühtsele seisukohale ei jõutud.

Tallinna Vesi pressinõunik Valdur Vacht teatas, et ehkki arutelu oli tubli, jäid mõlemad siiski oma seisukoha juurde.

Alates juulist kehtestab Tallinna Vesi uued vee- ja kanalisatsioonivõrguga ühinemise tingimused ning uued liitumishinnad.

Kinnisvara arendajad on seni pidanud ligi 100 000 kroonini ulatuvaid uusi liitumishindu põhjendamatult kõrgeiks.

Kui leitakse, et saab kehtestada madalamad liitumishinnad, arutatakse seda võimalust juba 16. juunil toimuval ASi Tallinna Vesi nõukogu koosolekul. ÄP

Hetkel kuum