28. mai 1998 kell 22:00

Beach Party korraldajad on maksuametile võlgu

«Kindlasti pole võlg tingitud sellest, et meil poleks raha,» väitis Kala. «Tegemist on raamatupidamisliku võlaga, mis järgmisel kuul kaob.»

Maksuametist öeldi eile Äripäevale, et üht suurimat suvepidu korraldaval firmal on käibemaksuvõlg 67 000 krooni. Krediidiinfo andmetel on PBP Productionsi omakapitali 45 000 krooni.

Eesti autorite ühenduse esimees Kalev Rattus tunneb muret, kas PBP Productions on võimeline maksma autoritasu, sest tal on väga vähe kapitali. «Isegi siis, kui see firma pärast Beach Partyt kõige täiega maha müüa, ei saa kokku sellist summat, mis peaks eeldatavalt meile sellelt ürituselt laekuma,» nentis Rattus.

Kala sõnul aga maksab vaid edutu ettevõte oma arveid omakapitalist. «Kõik arved makstakse ikka majandustegevusest. Beach Party on edukas ettevõtmine ja mingeid makseraskusi meil pole,» kinnitas Kala. Ta lisas, et äriseadustiku kohaselt on osaühingu loomiseks vajalik miinimumkapital vaid 10 000 krooni.

Rattusel on kurb kogemus eelmisest aastast, mil rannapidu korraldanud firma Reenot pärast ürituse toimumist likvideeriti ja autorite ühing jäi rahast ilma. Reenoti omakapital oli vaid 1000 krooni ja tegevdirektoriks praegune PBP Productionsi juhatuse liige Marge Reintam.

«Seekord tahan raha ette saada, muidu likvideeritakse ka see firma,» nentis Rattus. Praegu on firmal maksetähtaeg küll alles 20. juunil ja Kala sõnul on võimatu ennustada, palju saab piletimüügist raha, mille pealt autoritasu makstakse. «Seega ei saa rääkida ka ettemaksust,» ütles Kala.

Firma juhatuse liikme Andreas Lukini sõnul makstakse autoritasu 4% piletite müügist laekunud tulust. «Müük läheb plaanipäraselt, pileteid on veel ka müümata,» märkis Lukin. «Pole mingit põhjust arvata, et me jätaksime autoritasu maksmata või likvideeriksime firma. Autorite ühing on põhjuseta närvis.»

Juhatuse liikmete kinnitusel pole kunagi ükski riiulifirma Beach Partyt korraldanud ja PBP Productionsi näol on tegemist pikaajalise invetseeringuga. «Selliste kahtlustega ajakirjanduses esineda on lihtsalt ebaeetiline,» lausus Lukin. «Praegu ei saa küll miski takistada Beach Party toimumist.»

Hetkel kuum