4. juuni 1998 kell 22:00

Maapank sunnitud pikendama emissiooni

Neinar Seli firma Rondam pole seni teinud sissemakset panga aktsiakapitali

«Raha ei ole tulnud, see on tõsi,» kommenteeris eile Maapanga juhatuse liige Tiit Arge. Arge sõnul pikendas Maapank Rondami taotluse alusel mais lõppema pidanud emissiooni käesoleva kuu lõpuni.

Rondam taotles 30. mail lõppenud maksetähtaja pikendamist Eesti Pangalt ja Maapangalt, kes sellega ka nõustusid, põhjendas Arge.

Maapanga aktsiaemissiooni on pikendatud kuni 30. juunini, kinnitas eile ka Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann. Emissioonis märgitud aktsiate väljaostmisest loobumise korral on võimalik emissioon tühistada, lugeda osaliselt õnnestunuks või leida loobujate asemele uued investorid, kes märgitud aktsiad välja ostavad.

Tiit Arge kinnitas, et huvilisi, kes tahavad Maapanga emissioonist aktsiaid osta, on küll, enne tuleb aga emissiooni lõpp ära oodata.

«Nimesid ma praegu loomulikult avalikustada ei saa,» lausus Arge.

Maapanga nõukogu liige Neinar Seli oli eile Rootsis ja temaga ei õnnestunud telefoni teel ühendust saada.

Maapanga aktsionärid volitasid aprillis aktsionäride üldkoosolekul juhatust korraldama 50 miljoni kroonist aktsiaemissiooni, mis pidi tasakaalustama eelmise aasta kahjumist tulenevat aktsiakapitali vähenemist. 35 miljoni krooni ulatuses märkis emissiooni täis Maapanga suuromanik Nordika Kindlustus.

Raha laekumist Nordikalt kinnitas Maapanga juhatuse esimees Arvo Sarapuu juba nädalaid tagasi.

Hetkel kuum