8. juuni 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch IBCA ei kavatse tõsta ega langetada Eesti riigireitingut, kinnitas agentuuri esindaja.

«Jälgime loomulikult pidevalt olukorda, kuid praegu pole küll mingit kavatsust Eesti reitinguhinnet alandada või tõsta,» ütles IBCA analüütik Guido Tamm.

Tema sõnul ei mõjuta Venemaa riigireitingu alandamine otseselt Eestit.

«Venemaa on Eestile küll tähtis kaubanduspartner, nagu see on teistegi Balti ja SRÜ riikide puhul, kuid me pole selle pärast mures. Ma ei arva, et Venemaa Eesti olukorda väga mõjutaks,» rääkis Tamm.

Möödunud aastal andis IBCA Eestile pikaajalise valuutakohustuste reitingu BBB, lühiajaliste kohustuste reitingu A3 ning pikaajaliste kroonikohustuste reitingu A. BNS

Eestis otsis mais riiklike tööhõiveametite vahendusel tööd 31 980 inimest, mis on 2400 inimese võrra vähem kui aprillis.

Tööturuameti teatel otsis mais tööd 3,7 protsenti tööealisest elanikkonnast ehk 0,3 protsenti vähem kui aprillis.

Tööotsijate arv oli kõige kõrgem Valgamaal, kus tööd otsis 7,3 protsenti tööealistest inimestest. Ida-Virumaal ulatus tööotsijate arv 6,4 ja Võrumaal 6,1 protsendini tööeas inimestest. BNS

ERA Pank teenis mais puhaskasumit 0,6 miljonit krooni ning viie kuuga 1,2 miljonit krooni, teatas pank.

ERA Panga turundusdirektor Signe Kaurson ütles, et panga bilansimaht moodustas mai lõpu seisuga 788,1 miljonit krooni, kasvades eelmise kuuga võrreldes 66,8 miljoni krooni ehk 9,3 protsendi võrra.

Kaursoni sõnul oli mais peamiseks kasvu allikaks klientide hoiused, mille maht suurenes ligi 8% võrra, kasvades 463 mln kr. Nõudmiseni hoiused olid 144 mln kr ja tähtajalised deposiidid 318 mln kr. BNS

Viljandi maakohus kuulutas 2. juunil välja Võhma majandusühistu pankroti, ettevõtte võlad ulatuvad 16 miljoni kroonini.

«Võhma majandusühistule on esitatud esmaspäeva seisuga võlanõudeid kokku 16 miljoni krooni eest,» ütles Võhma majandusühistu pankrotihaldur Margo Normann.

Normanni sõnul on majandusühistul raamatupidamislikult vara kokku kolme miljoni krooni väärtuses, kuid vara müügihind on sellest palju väiksem.

Ettevõtte suurimad võlausaldajad on advokaadibüroo Concordia 13 miljoni ja Maapank ühe miljoni krooniga. Võlausaldajate esimene üldkoosolek on 19. juunil. BNS

Eesti Energia sõlmis koostööleppe Tallinna Soojuse ja Helsingin Energiaga, et uurida soojus- ja elektrienergia koostootmise võimalusi kombijõujaamades.

«Kokkuleppe järgi analüüsitakse Iru elektrijaama kasutusvõimaluste laiendamist ning uue kombijõujaama ehitamise otstarbekust,» teatas Eesti Energia.

Uuringu tulemusena täpsustub Tallinna soojavarustuse kontseptsioon ning saadakse ülevaade Tallinna ja Lääne-Eesti elektrivarustuse täiendamise ja ekspordivõimaluste kohta.

Iru elektrijaam on praegu ainuke kombitehnoloogia kasutaja kaugkütte süsteemis. BNS

Sellele nädalale kavandatud 17 protsendi Eesti Gaasi aktsiate ostu-müügilepingu sõlmimine erastamisagentuuri (EEA) ja Gazpromi ning Ruhrgasi vahel lükkub tehnilistel põhjustel edasi.

«Sel nädalal lepingut veel sõlmida ei jõua, sest Ruhrgasi esindaja peab sõitma veel Saksamaale allkirju võtma,» ütles Eesti Gaasi pressiesindaja Maarika Saarna-Siimann.

Tema sõnul tuleb Gazpromi-poolsete allkirjade saamiseks ära oodata 26. juunil toimuv ettevõtte nõukogu koosolek.

Riik müüb varasema kokkuleppe järgi aktsiad hinnaga 12 250 krooni ühe 1000kroonise nominaaliga aktsia eest. BNS

5. juuni Äripäeva esileheküljel oli tiiburlaev Laura ekslikult märgitud ASile Hansatee kuuluvaks. Laura operaatorfirma on Linda Liini AS. ÄP

Hetkel kuum