17. juuni 1998 kell 22:00

Maapank sai riigilt 100 miljonit krooni

Rahandusminister Mart Opmanni sõnul tuleb raha Eesti majanduse stabilisatsioonifondi paigutamiseks mõeldud vahenditest. «Meil oli kavas sel aastal suunata fondi täiendavalt kuni 800 miljonit, kuid praeguseks on see arv suurenenud juba 1,3 miljardini. Lisandunud miljonitest ongi võimalik raha ümber suunata,» ütles Opmann.

Mitu riigikogu liiget avaldas pahameelt selle üle, et riigi rahaga makstakse kinni Maapanga juhtide rumalus. «Ma ei näe põhjust, miks me peaksime andma raha kohta, kus sellega korra on juba halvasti ümber käidud,» märkis Isamaaliidu liige Tiit Sinissaar.

Keskfraktsiooni liige Liina Tõnisson lisas, et tema hinnangul tuleks 100 miljonit käsitleda kui laenu ja sellelt ka intresse nõuda.

Rahandusminister selgitas, et tõenäoliselt sõlmitakse leping kontode ülekandmiseks Ühispanka, kes praegu laenuportfelli analüüsib ja annab vastuse järgmise nädala alguses. «Ühispangal pole nii palju likviidsusvara, et soovijatele kohe raha välja maksta,» lausus Opmann.

Opmann lisas, et kui Ühispank nõustub kontode ülekandmisega, peab ta olema ka valmis koheselt väga suurte summade väljamaksmiseks.

Peale Maapanga sai lisaeelarvest 38 miljonit krooni Edelaraudtee reisijateveo dotatsiooniks, riigikantselei puhkemajade remondiks 7,3 miljonit krooni ja Estonia teater 39 miljonit krooni.

Hetkel kuum