28. juuni 1998 kell 22:00

Krediidipank jätkab Preatonita

Eesti Krediidipanga president Rein Otsason kinnitas reedel, et see oli mõlemapoolne rahumeelne otsus. Samas ei nõustunud ta läbirääkimiste katkemise põhjusi nimetama.

Krediidipanga ametlikus pressiteates on kirjas, et müügitehing jäi katki, sest pooled ei jõudnud kokkuleppele tehingu kõigis detailides.

Krediidipanga tegevdirektor Andres Kluge ei osanud samuti kommenteerida tehingu ärajäämise põhjusi.

Krediidipanga juhatus soovitas panga praegustel omanikel tehingust loobuda, sest hetke finantstingimustes oleks liiga suur risk spetsialiseeruda ainult kinnisvaralaenude väljastamisele, millega Ernesto Preatoni ja temaga seotud investorid kavatsesid läbi Krediidipanga hakata tegelema, ütles Kluge. Ta lisas, et panga juhatuse arvates polnud otstarbekas moodustada ka panga juhtkond välismaalastest.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann teatas, et Krediidipank ei jõudnud esitada Eesti Pangale taotlust osaluse müümiseks Itaalia investoritele.

Kluge lausus, et Krediidipank jätkab tegevust vastavalt senisele strateegiale ja on edasise laienemise finantseerimiseks avatud läbirääkimisteks teiste huvitatud investoritega.

Krediidipanga arengukava näeb ette tegevust iseseisva pangana, mistõttu oleme huvitatud eelkõige välisinvestorite kaasamisest, ütles Kluge.

Ernesto Preatoni ja tema äripartnerid on jätkuvalt huvitatud investeeringutest Eesti finantssektorisse, teatas Preatoni jurist Aivar Pihlak ühises pressiteates Krediidipangaga.

Pressiteate kohaselt jätkavad Preatoni Grupp ja Eesti laenuturust huvitatud Itaalia kommertspangad sobivate võimaluste otsimist krediidiliini avamiseks Eestis kinnisvaratagatisel väljastatavate eluasemelaenude finantseerimiseks.

27. mail teatasid Ernesto Preatoni ja Krediidipanga omanikud, et Preatoni ja temaga seotud investorid omandavad 70 protsenti Krediidipanga aktsiatest. Eelkokkuleppe kohaselt oleks Preatoni ostnud esmalt 40 protsenti panga aktsiatest, seejärel oleks Krediidipanga aktsiakapitali suurendatud suunatud emissiooni teel. Kuu aja eest väitis Krediidipanga president Rein Otsason, et Preatoni pakutav projekt on pangale õige lahendus.

Krediidipanga suurim, ligi 40% aktsiate omanik on Rein Otsasoni perekond.

Hetkel kuum