2. juuli 1998 kell 22:00

Autom ründab BMW-müüjat

Tallinna Automi direktori Villi Ehatamme sõnul ulatub ASC rendivõlg osaliselt Automile kuuluvas majas 160 000 kroonini. ASC tegevdirektor Marti Lond ütles, et firma pole tasunud arveid, sest neid pole seni esitatud.

«Nüüd, kui lõpuks arved saabusid, kavatseme need tasuda,» lisas Lond.

«Kohtuga ähvardamine pole Automi poolt heanaaberlik, sest meie tegime terves majas remondi,» väitis Lond. «ASC võiks Automilt miljoni krooni eest remondikulusid sisse nõuda.»

Londi sõnul võiks teineteisele võlgu oldavate summade osas teha tasaarvelduse, kuid Autom ei ole sellega nõus.

ASC juristi Aleksander Lipovskoi väitel läks hoone ümberehitus Rocca al Mares maksma 2,5 miljonit krooni. «Vastavalt seadusele on ASC-l õigus hoone kaasomanikult nõuda osa remondikuludest, antud juhul ligi 50 protsenti, välja,» lausus Lipovskoi.

«Meie pole Automilt sentigi küsinud, nemad aga tahavad tõsta rendihinda ja lasevad meil tasuda elektri, vee, prügiveo jms eest,» ütles jurist.

Villi Ehatamm leiab, et Tallinna Autom ei pea ASC-le remondi eest tasuma. Rendilepingu kohaselt peab ASC remontima maja omavahendite arvel, see on üks rendilepingu tingimusi, sõnas ta.

Tallinna Automi esindava juristi Jaak Oja sõnul esitas Autom kohtusse pankrotiavalduse, sest ASC ei tundu olevat maksujõuline. «Kui selguvad nüansid, et Autom peab tasuma osa remondikulusid, võib võlgnevused tasaarveldada,» lausus Oja.

ASC tasub koos kommunaalteenustega Automile ühe ruutmeetri kohta 150 krooni kuus, kinnitas Aleksander Lipovskoi. Tema väitel on juhtum ere näide selle kohta, kuidas «stagnaaegne parteimaffia» oma asju ajab. Rohkem keeldus ta täpsustamast.

Vandeadvokaat Aare Tark soovitas uurida, mis Tallinna Automis üldse toimub. Seal on hulk endisi parteitegelasi, kes iganenud poliitikat kasutades püüavad oma positsiooni säilitada, väitis ta.

Tark ütles, et tema teada rikub Tallinna Autom ka mittetulundusühingu seadust, sest juba kaua aega ei võeta organisatsiooni vastu uusi liikmeid.

Hetkel kuum