5. juuli 1998 kell 22:00

Käinas alustas tööd kiletehas

Dagöplasti nõukogu liikme Simo Bergmanni sõnul on tehase põhitoodanguks ilma sangadeta kilekotid, kuid oluliseks tootmisartikliks saavad ka kilest ühekordse kasutamisega põlled. Kogu toodang eksporditakse Rootsi emafirma kaudu Euroopasse.

Dagöplasti juhataja Siimo Sedrik ütles, et ettevõtte ülesandeks on laiendada oma toodangu müüki Balti riikidesse ja Peterburi regiooni.

Bergmann lisas, et tootmine ei saasta keskkonda, sest kahjulikke plastmassiühendeid ei kasutata. Keskkonda ei saasta ka jäätmed, sest kõik läheb ümbertöötlemisele.

Tehasesse on investeeritud 3 miljonit krooni ja tasuvusajaks on B-plasti nõukogu esimehe Koit Sedriku sõnul kavandatud kümme aastat.

Tehas töötab esialgu kolmes vahetuses, nädalavahetusel töö seisab. Tooraine ja energia kokkuhoidmiseks hakatakse edaspidi tööle viies vahetuses ehk ööpäev läbi ilma puhkepäevadeta.

Dagöplasti 1,2 miljoni kroonisest aktsiakapitalist kuulub 70 protsenti Rootsi firmale Plastatervinning i Arvika AB ja 30% ASile B-plast. Selle aasta käibeks prognoosib Dagöplast 8 miljonit krooni ja järgmise aasta lõpuks peaks see kindlasti kahekordistuma.

Rootsi investeering jõudis Käinasse välisinvesteeringute agentuuri kaudu.

Hetkel kuum